Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sześć nowych zakażeń na Warmii i Mazurach. Jedna osoba wyzdrowiała

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 314 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem i 30 kolejnych zgonach. 6  osób zachorowało w Warmińsko-Mazurskiem.

Jak przekazał rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek, 5 zdiagnozowanych osób jest z Olsztyna, jedna z powiatu piskiego. W sumie od początku pandemii na Warmii i Mazurach wykryto 207 przypadków koronawirusa.

Od wczoraj w kraju wyzdrowiało 396 chorych na COVID-19. Wśród nich jest jedna osoba z warmińsko-mazurskiego. To mężczyzna w średnim wieku z powiatu braniewskiego, który był w izolacji domowej. W sumie w regionie jest 170 ozdrowieńców.

Łącznie od początku epidemii zakażenie koronawirusem w całym kraju potwierdzono u 31 015 osób. 1 316 zmarło. Natomiast dzienna liczba zgonów tylko dwukrotnie przekroczyła 30 osób. 24 kwietnia zmarło 40 osób, 28 kwietnia 34 chorych. Natomiast 8 kwietnia – 30.

Zmarłe osoby to jedenaście kobiet i dziewiętnastu mężczyzn w wieku od 39 do 97 lat. Zgony odnotowano w Bolesławcu, Wrocławiu, Wałbrzychu, Warszawie, Starachowicach, Łańcucie, Jarosławiu, Raciborzu, Gliwicach, Zgierzu, Tomaszowie Mazowieckim, Tychach, Łodzi, Radomsku, Krakowie.

Nowe przypadki dotyczą osób z województw: śląskiego (88), łódzkiego (75), mazowieckiego (44), świętokrzyskiego (18), podlaskiego (13), małopolskiego (12), podkarpackiego (12), dolnośląskiego (11), kujawsko-pomorskiego (11), wielkopolskiego (9), lubelskiego (6), opolskiego (6), warmińsko-mazurskiego (6) i pomorskiego (3).

 

Autor: K. Kantor / PAP
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w raport, koronawirus
Wojewoda Chojecki: Nie nosimy maseczek nawet w miejscach, w których jest taki obowiązek

- Widać bardzo duże rozluźnienie społeczne i nieprzestrzeganie obowiązujących zasad - mówił w Porannych Pytaniach wojewoda Artur Chojecki odnosząc się do zwiększenia liczby zakażeń koronawirusem na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV