Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sześć przypadków koronawirusa w regionie. W Polsce odnotowano 382 nowe zakażenia

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u dalszych 382 osób, w tym 169 na Śląsku. Łącznie wykryto dotąd 34 tys. 775 przypadków – podało w środę Ministerstwo Zdrowia. Resort przekazał, że zmarło kolejne 14 osób, w sumie 1477.

Jest 6 nowych zakażeń koronawirusem na Warmii i Mazurach – informuje rzecznik wojewody Krzysztof Guzek.

Młoda kobieta z powiatu giżyckiego, kobieta w średnim wieku z powiatu ełckiego, młoda i starsza kobieta z powiatu piskiego, starsza kobieta z powiatu elbląskiego oraz kobiety z powiatu ostródzkiego. Wyzdrowiała też kolejna osoba – to młoda kobieta z powiatu braniewskiego.

Od początku epidemii, na Warmii i Mazurach odnotowano 250 przypadków zakażeń koronawirusem, 178 osób już wyzdrowiało, jedna zmarła.

Nowe przypadki zakażeń dotyczą osób z województw: śląskiego (169), wielkopolskiego (107), mazowieckiego (20), podkarpackiego (20), małopolskiego (18), łódzkiego (10), lubelskiego (7), opolskiego (7), warmińsko-mazurskiego (6), podlaskiego (5), dolnośląskiego (5), kujawsko-pomorskiego (4), świętokrzyskiego (4).

Ministerstwo poinformowało o śmierci 14 osób zakażonych koronawirusem, w wieku od 66 do 97 lat. Zgony miały miejsce w Warszawie, Radomiu, Zalesiu Górnym, Raciborzu, Cieszynie, Tychach, Starachowicach i Łodzi. Większość zmarłych osób – jak podał resort – miała choroby współistniejące.

Redakcja: A. Chmielewska za PAP/Twitter MZ

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w raport, ministerstwo zdrowia
Potwierdzono nowe zakażenia koronawirusem na Warmii i Mazurach. W kraju stwierdzono 285 kolejnych zachorowań

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u 285 osób, w tym u 96 na Śląsku – poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia. Stwierdzono również 9 nowych zakażeń na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV