Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sześć testów w 3 dni – ruszyły egzaminy gimnazjalne

Egzamin gimnazjalny. Fot. archiwum

Gimnazjaliści w całej Polsce mają za sobą pierwszy dzień egzaminu, od którego będzie zależało, czy trafią do wymarzonej szkoły średniej.

Na Warmii i Mazurach do egzaminu przystąpiło ponad 15 tysięcy gimnazjalistów. Jak mówił Radiu Olsztyn dyrektor olsztyńskiego Gimnazjum numer 12 Andrzej Tymecki, to jeden z pierwszych poważnych sprawdzianów w ich życiu.

00:00 / 00:00

Nauczyciele przyznają jednak, że ich podopieczni często lekceważą egzamin, który pozornie jest prosty – mówi Marek Michalski, polonista z Gimnazjum nr 12:

00:00 / 00:00

Uczniowie w większości do egzaminu podchodzili bez stresu:

00:00 / 00:00

Egzamin gimnazjalny jest sprawdzianem obowiązkowym – mówiła w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn, kurator oświaty Grażyna Przasnyska.

00:00 / 00:00

Po testach z historii oraz wiedzy o społeczeństwie i języka polskiego, w kolejnych dniach gimnazjaliści będą zdawać matematykę, przedmioty przyrodnicze, a także języki obce. (mswin/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, nauka, gimnazjum
Grażyna Przasnyska: młodzież przywiązuje wagę do dobrej edukacji

Egzaminu gimnazjalnego nie można nie zdać, ale jest on obowiązkowy i powszechny, a przystąpienie do niego jest warunkiem ukończenia szkoły - mówiła w Porannych Pytaniach Radia...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV