Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szkoła Muzyczna w Dywitach czeka na własną siedzibę

Powiatowa Szkoła Muzyczna w Dywitach ma swoje filie w Olsztynku, Biskupcu i Barczewie

Powiatowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Dywitach będzie miała własną siedzibę, ale w Kieźlinach.

Teraz korzysta z pomieszczeń miejscowej podstawówki i gimnazjum. Szkoła muzyczna ma także swoje filie w Olsztynku, Biskupcu i Barczewie. W sprawie budowy nowej siedziby w Kieźlinach, władze powiatu olsztyńskiego porozumiały się z wójtem gminy Dywity. Ale kiedy szkoła będzie wybudowana, tego jeszcze nie wiadomo – powiedział Radiu Olsztyn starosta olsztyński Mirosław Pampuch:

00:00 / 00:00

Gmina Dywity, pod przyszłą siedzibę szkoły muzycznej, już zabezpieczyła dwie nieruchomości o powierzchni ponad 3 hektarów. Chodzi o teren na wzniesieniu przy drodze powiatowej na Słupy, półtora kilometra od granicy administracyjnej Olsztyna. Ten teren jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego pod infrastrukturę społeczną.

Uczniowie Powiatowej Szkoły Muzycznej w Dywitach zakończyli rok szkolny 2014. Fot. szkoła

Jest duża szansa na to, że w nowej siedzibie szkoły muzycznej w Kieźlinach, będzie też miejsce dla szkoły podstawowej, której potrzebuje gmina Dywity. Właśnie trwają uzgodnienia w tej sprawie. Jedno jest pewne: w nowej siedzibie uzdolnieni muzycznie uczniowie doczekają się wreszcie sali koncertowej z prawdziwego zdarzenia. Dodajmy, że Powiatową Szkołę Muzyczną pierwszego stopnia w Dywitach, w tym roku opuścili pierwsi absolwenci po czteroletnim cyklu nauki. (grab/bsc)

Pierwsi absolwenci Powiatowej Szkoły Muzycznej w Dywitach – czerwiec 2014. Fot. szkoła

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Dywity, szkoła muzyczna
Młodzieżowa orkiestra dęta wróciła z festiwalu w Niemczech

Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Państwowej Szkoły Muzycznej w Olsztynie występowała na festiwalu w Hagen w Dolnej Saksonii w Niemczech. Przyjechało tam około 2 tysięcy muzyków z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV