Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szkoła muzyczna w Dywitach pęka w szwach

Powiatowa Szkoła Muzyczna w Dywitach należy do największych w Polsce. Na zdjęciu pierwsi absolwenci szkoły – czerwiec 2014. Fot. szkoła

Nabór do Powiatowej Szkoły Muzycznej w Dywitach stanął pod znakiem zapytania.

Od 5 lat placówka mieści się w budynku Szkoły Podstawowej w Dywitach, ale chętnych jest coraz więcej i brakuje miejsca dla wszystkich młodych muzyków. Ostatecznie zdecydowano o uruchomieniu naboru, ale jak mówi dyrektor Janusz Ciepliński – szkoła nie jest z gumy.

00:00 / 00:00

Rozwiązaniem byłaby budowa nowej siedziby. Od roku trwają przygotowania do wybudowania placówki w Kieźlinach, która pomieściłaby zarówno Szkołę Podstawową, jak i Muzyczną.

Pieniędzy na nową siedzibę nie ma w budżecie powiatu, dlatego konieczne jest zdobycie dofinansowania. Starostwo Powiatowe już raz wystartowało w konkursie na stworzenie projektu budowy. Nie udało się dostać pieniędzy z Ministerstwa Kultury, ale sekretarz powiatu olsztyńskiego Monika Kur-Rydzewska zapewnia, że starostwo będzie walczyło o dofinansowanie tej inwestycji:

00:00 / 00:00

Teraz w Powiatowej Szkole Muzycznej w Dywitach i w jej dwóch filiach w Barczewie i Biskupcu uczy się około 500 uczniów. To czyni ją jedną z największych szkół muzycznych w Polsce, a wkrótce planowane jest otwarcie nowych filii – w Dobrym Mieście i Olsztynku. (Skra/as)

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Dywity
Dziarski Dziadek z wizytą w Dywitach

Popularny w internecie Dziarski Dziadek odwiedził podolsztyńskie Dywity. 93-letni warszawiak Antoni Huczyński jest autorem książki Mój sposób na długowieczność. Opisuje w niej opracowaną przez siebie dietę...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV