Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szkoła z obserwatorium astronomicznym strzałem w dziesiątkę. Inwestycja z Dywit w finale konkursu „Modernizacja roku”

Fot. UG w Dywitach

Rozbudowa Szkoły Podstawowej w Dywitach z budową obserwatorium astronomicznego w pierwszej szóstce ogólnopolskiego konkursu „Modernizacja Roku i Budowa XXI wieku”.

Z Warmii i Mazur w finale znalazł się jeszcze obiekt z Olecka. Uroczysta gala i ogłoszenie wyników tego prestiżowego konkursu odbyło się w czwartek 5 września na Zamku Królewskim w Warszawie.

Na konkurs zgłoszono 510 obiektów z całej Polski. Nominację do finału otrzymały 82 obiekty w 14 kategoriach. My znaleźliśmy się w finałowej szóstce kategorii „Obiekty szkolnictwa”.

– podkreśla sekretarz gminy Dywity Waldemar Szydlik.

To najbardziej prestiżowy w Polsce konkurs, który promuje i wyróżnia najciekawsze dokonania polskich budowlańców w zakresie modernizacji, remontów, renowacji i adaptacji. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego.

3 lata temu w najlepszej piątce konkursu znalazł się zmodernizowany stadion w Dywitach, a 7 lat temu wyróżnienie w finale otrzymała zrewitalizowana zabytkowa Stodoła w Dywitach, gdzie funkcjonuje targowisko wiejskie.

Fot. UG w Dywitach

Fot. UG w Dywitach

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, Dywity, nagroda, edukacja, modernizacja
Szkoły przełamują bariery architektoniczne. W Gołdapi część podstawówek będzie dostosowana do potrzeb niepełnosprawnych

Niepełnosprawni uczniowie z Gołdapi będą łatwiej poruszali się po swoich szkołach. Samorząd otrzymał dotację z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na likwidacje barier architektonicznych. Gmina Gołdap...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV