Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szkolne plecaki są zbyt ciężkie. Gdy nie ma szafek, dzieci dźwigają nawet 10 kg książek

Szkoły mają obowiązek zapewnienia miejsc, gdzie  można zostawić  podręczniki i zeszyty. Tymczasem w wielu placówkach dzieci nie mają szafek i wszystkie książki muszą nosić na plecach.

W efekcie plecaki ważą nawet trzy razy więcej niż powinny. Waga plecaka nie powinna przekraczać 10 procent masy ciała dziecka, jednak zdarza się że 30-kilogramowy uczeń dźwiga na plecach 10 kilogramowy plecak. Są szkoły, gdzie wciąż nie ma szafek. Tak jest między innymi w szkołach podstawowych numer 13 i 9 na olsztyńskim Zatorzu.

Pracownicy warmińsko-mazurskiego kuratorium oświaty przypominają, że to wbrew prawu. O obowiązku zapewnienia szafek lub miejsca na pozostawienie podręczników w szkołach mówi rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej. Z badań w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie wynika, że aż 90 procent dzieci w Polsce ma wady postawy.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

00:00 / 00:00

Autor: ASkrago
Redakcja: BSChromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, podręcznik, plecak, zeszyty, ciężar
Ewakuowano szkołę w Gołdapi. Zapaliło się przyłącze elektryczne

Nerwowo było dziś (11.09) w szkole podstawowej w Grabowie koło Gołdapi. W budynku doszło do zwarcia instalacji elektrycznej - zapaliło się przyłącze elektryczne. Nikomu nic się...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV