Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szkolne stołówki są zamknięte, więc gotują sami. Z akcji „Obiad dla ucznia” korzysta już 140 dzieci z Olsztyna

Akcja „Obiad dla ucznia”

Uczniowie, którzy przez koronawirusa nie mogą chodzić do szkół potrzebują nie tylko wsparcia w nauce, ale także ciepłego posiłku. Taki apel przyświecał zorganizowanej w Olsztynie akcji „Obiad dla ucznia”.

Ta trafia do dzieci z uboższych rodzin i tych, które były objęte dożywianiem. Dla wielu z nich obiad w szkolnej stołówce był często jedynym ciepłym posiłkiem w ciągu dnia

– mówi organizatorka akcji, olsztyńska pisarka i dziennikarka Agnieszka Kacprzyk.

Na odzew nie trzeba było długo czekać. Na apel licznie odpowiedzieli mieszkańcy Olsztyna. Część gotuje ciepłe posiłki w swoich kuchniach, inni wcielili się w rolę kurierów i rozwożą dania pod wskazane adresy.

Do działania ruszyli też olsztyńscy restauratorzy, którzy raz w tygodniu przygotowują po 20 obiadów. Swoją kuchnię, z której codziennie wyjeżdża 60 posiłków, otworzyło także olsztyńskie Stowarzyszenie Arka.

Tomasz Sztachelski, który je prowadzi mówi, że nie mogło być inaczej. Idea akcji wpisuje się w działania podejmowane przez Arkę, a udział w akcji dał pozytywny impuls do wyjścia z marazmu i rozpoczęcia działalności w trudnych warunkach z jakimi stowarzyszenie boryka się w związku z pandemią.

Arkę można wesprzeć wpłacając pieniądze na portalu zbiórka.pl Z pozyskanych w ten sposób funduszy kupowane są produkty do przygotowania posiłków. Zbiórka trwa do poniedziałku.

Akcja „Obiad dla ucznia” dostarcza obiady do 140 dzieci z Olsztyna, aa także do rodziny spod Pasymia i Małdyt. W sumie przekazano im już 1300 posiłków. Akcja potrwa do końca roku szkolnego.

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

Akcja „Obiad dla ucznia”

Akcja „Obiad dla ucznia”

Akcja „Obiad dla ucznia”

Akcja „Obiad dla ucznia”

Autor: K.Grabowska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, szkoła, uczeń, dożywianie, Arka, stołówka, dokarnianie, gotownie
Nie wszystkie samorządy z Warmii i Mazur zdecydowały, czy otworzą żłobki i przedszkola

Jednym z punktów drugiego etapu odmrażania gospodarki jest otwarcie przedszkoli i żłobków, by rodzice mogli wrócić do pracy. Na taką decyzję czekała m.in. pani Wanda, która...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV