Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szkolne świetlice pełne dzieci

W szkolnych świetlicach na Warmii i Mazurach są dzieci. Jak się jednak okazuje, w dużej części szkół taka sytuacja jest od lat.

Są też takie, gdzie w zeszłym roku nie było ani jednego ucznia, a teraz codziennie przychodzi ponad 20 uczniów. Do świetlic trafiają przede wszystkim małe dzieci, ale i dla starszych organizowane są zajęcia.

Fot. Dorota Grzymska

Na Warmii i Mazurach były tylko dwa przypadki, gdy rodzice zastali zamknięte drzwi do szkół. Jednak, jak podkreśla warmińsko-mazurski kurator oświaty Grażyna Przasnyska, wynikało to z tego, że rodzice nie powiadomili na czas dyrekcji szkół.

00:00 / 00:00

Dużo emocji w sprawie pracy świetlic podczas przerwy świątecznej wywołał skierowany do rodziców i nauczycieli list minister edukacji Joanny Kluzik-Rostkowskiej. Do resortu edukacji wpłynęło ponad 60 próśb o interwencję w sprawie opieki nad dzieckiem w tym czasie. Chodziło o placówki, które zapowiadały, że będą zamknięte i nie zaopiekują się uczniami.

Fot. Dorota Grzymska

W Kuratorium Oświaty w Olsztynie czynny jest telefon 89 52 32 600, pod którym można zgłaszać przypadki nieczynnych placówek. Dodajmy, że zarówno nauczyciele jak i rodzice podkreślają, iż na większą liczbę dzieci w świetlicach szkolnych wpływa długość świątecznej przerwy. Potrwa ona aż do 6 stycznia. Wystarczyło wziąć 8 dni urlopu, by mieć 18 dni wolnego. (dgrzym/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci
Rusza edukacja młodych rowerzystów

W Olsztynie więcej uczniów może bezpiecznie dojeżdżać do szkół rowerami. Od wiosny w placówkach będzie prowadzony program "Rowerowa Szkoła", w którym już w poprzednim sezonie rowerowym...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV