Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szkoły i ZBK-i pod lupą radnych Elbląga. Kontrole potrwają do listopada

Ratusz w Elblągu. Fot. M. Stankiewicz

Komisja Rewizyjna elbląskiej Rady Miejskiej w lipcu zacznie prowadzić kontrolę wykorzystania unijnych dotacji w wybranych szkołach.

Zajmie się tym zespół złożony z czworga radnych – po dwóch z opozycji i z koalicji prezydenta. Drugi, o podobnym składzie zespół kontrolny, zajmie się finansami Zarządu Budynków Komunalnych.

– To rutynowe działanie Komisji Rewizyjnej, przyjęte w rocznym planie – wyjaśnia przewodnicząca tej komisji Jolanta Lisewska z Klubu Radnych PiS.

Radni sprawdzą Zespoły Szkół : Mechanicznych, Techniczno-Informatycznych i Gospodarczych oraz Szkołę Podstawową nr 1. Szefem zespołu jest radny Krzysztof Konert z Klubu Radnych Witolda Wróblewskiego, który wyjaśnia, że obie kontrole przebiegać będą jednocześnie. Zaczną się 15 lipca i potrwają do listopada. Drugi zespół sprawdzi windykację należności w Zarządzie Budynków Komunalnych.

Kontrole miejskich instytucji są planowane przez Komisję Rewizyjną na koniec każdego roku. Radni mają prawo do sprawdzenia jak wykonywany jest przez prezydenta miasta nadzór właścicielski w miejskich jednostkach. W ubiegłym roku zespół kontrolował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, ratusz, szkoły, radni, ZBK
Radni PiS pytają o bezpieczeństwo pasażerów w olsztyńskiej komunikacji miejskiej

Kolejny przykład złego traktowania radnych klubu PiS w olsztyńskiej radzie miasta – mówią sami zainteresowani i wywołują temat bezpieczeństwa pasażerów komunikacji miejskiej w Olsztynie. Chodzi o...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV