Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szkoły mają 3 miesiące na dostosowanie się do nowych przepisów BHP

Fot. D. Grzymska

Jak wyjaśnia wicekurator oświaty w Olsztynie Wojciech Cybulski, dyrektor albo upoważniona przez niego osoba będzie musiała prowadzić rejestr wyjść grupowych uczniów, z wyjątkiem wycieczek.

Plan zajęć dydaktyczno-wychowawczych musi uwzględniać równomierne obciążenie uczniów zajęciami w poszczególnych dniach tygodnia oraz ich zróżnicowanie w każdym dniu.

Dyrektor po zasięgnięciu opinii rady rodziców i samorządu uczniowskiego, ustala długość przerw międzylekcyjnych oraz organizuje przerwy w sposób umożliwiający uczniom spożycie posiłków. Powinien też zapewnić uczniom w szkole lub placówce miejsce na pozostawienie podręczników i przyborów szkolnych i przeszkolić wszystkich pracowników z zasad udzielania pierwszej pomocy.

Właśnie te dwa punkty mogą niektórym placówkom sprawiać problem, bo jak mówi Marek Wąsik, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 34 w Olsztynie, na spełnienie obu punktów potrzebne będą dodatkowe pieniądza, których szkoły nie mają.

Nowe przepisy BHP muszą być wdrożone we wszystkich szkołach i placówkach w Polsce do 1 marca 2019 roku.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

Autor: D.Grzymska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, edukacja, bhp, przepisy
Właściciele pubu na olsztyńskiej starówce kontra prohibicja. Znamy wyrok sądu ws. sprzedaży alkoholu w pobliżu kościołów

W Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Olsztynie odbyła się pierwsza rozprawa dotycząca prohibicji w stolicy Warmii i Mazur. Uchwałę radnych zaskarżył pełnomocnik przedsiębiorców prowadzących lokal Qźnia Muzycznych...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV