Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szkoły muzyczne czekają na decyzję o naborze. Na razie przyjmowane są wnioski rekrutacyjne

Obostrzenia w związku z epidemią, uniemożliwiły przeprowadzenie rekrutacji do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Olsztynie.

Nabór do tego typu szkół polega m.in. na przesłuchaniach kandydatów pod kątem uzdolnień muzycznych. W poprzednich latach, lista nowo przyjętych uczniów była już zamykana pod koniec marca.

Teraz czekamy na decyzję ministra kultury, który pozwoli przeprowadzić rekrutację – powiedziała Teresa Taradejna dyrektor szkoły.

Tylko do jutra, 15 maja, można składać wnioski o przyjęcie do szkoły I stopnia, natomiast 4 czerwca mija termin składania wniosków do szkoły II stopnia. Wnioski można pobrać ze strony internetowej olsztyńskiej szkoły.

00:00 / 00:00

Rekrutacji nie przeprowadzono także w Powiatowej Szkole Muzycznej I Stopnia w Dywitach, która ma swoje filie w czterech innych miasta powiatu olsztyńskiego. Jak mówi jej dyrektor Janusz Ciepliński, wciąż prowadzony jest nabór wniosków on-line.

W miarę napływu tych wniosków, będziemy organizowali, przy zachowaniu procedur bezpieczeństwa, spotkania z uczniami. Dzisiaj nie wiemy dokładnie jak to będzie wyglądało i kiedy. Czekamy na wytyczne Ministerstwa Zdrowia, ale przede wszystkim CEA, czyli Centrum Edukacji Artystycznej.

00:00 / 00:00

Wnioski o przyjęcie do Powiatowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Dywitach i jej filii w Dobrym Mieście, Biskupcu, Olsztynku i Barczewie, można składać do 30 czerwca.

Zarówno placówki w tych pięciu miejscach, jak i w Olsztynie kształcą muzycznie oraz uczą dzieci i młodzież gry na kilkunastu instrumentach.

 

Autor: W.Chromy
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w muzyka, Olsztyn, Dywity, edukacja, nabór, szkoła muzyczna, Powiatowa Szkoła Muzyczna
Kierowcy z Olsztyna nie zapłacą mniej niż mieszkańcy okolicznych gmin. Ratusz zmienił decyzję: chcemy być solidarni społecznie

Kierowcy z podolsztyńskich gmin nie będą płacili więcej za parkowanie w Olsztynie niż mieszkańcy miasta. Ratusz wycofuje się z  rozwiązania, któremu sprzeciwiały się gminne samorządy skupione...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV