Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szkoły z Warmii i Mazur otrzymały specjalne certyfikaty. „To nagroda za przekazywanie uczniom naszego dziedzictwa”

Fot. K. Olszewski

Siedemdziesiąt pięć szkół z Warmii i Mazur otrzymało certyfikaty „Szkoła Wierna Dziedzictwu”. W Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się uroczystość wręczenia.

To inicjatywa warmińsko-mazurskiego Kuratorium Oświaty. Wojciech Cybulski, wicekurator oświaty wyjaśnia, że jest to zachęta i inspiracja dla szkół do podejmowania działań, które pokazywałyby dzieciom i młodzieży szeroko rozumiane dziedzictwo, i to materialne i duchowe.

00:00 / 00:00

W tym roku o certyfikat „Szkoła Wierna Dziedzictwu”starało się 187 szkół z regionu, ale tylko 75 placówek zasłużyło na to miano. Dlatego, jak mówi Beata Kucharczuk, dyrektor Szkoły Podstawowej w Brzydowie, otrzymanie tego tytułu to wielka nagroda dla nauczycieli. Jak mówi – da im to poczucie, że warto kształcić młodzież i dzieci, by wiedziały kim są, skąd pochodzą i to, że ich działania, prac i nauka  będzie przekazana kiedyś następnym pokoleniom.

00:00 / 00:00

Certyfikat przyznawany jest już po raz drugi. W zeszłym roku szkolnym przyznano go 85 placówkom oświatowym.

Fot. D. Grzymska

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, uczniowie, certyfikat, Urząd Wojewódzki, kuratorium oświaty, Wojciech Cybulski, Szkoła Wierna Dziedzictwu
Spadła liczba beneficjentów programu 500 plus na Warmii i Mazurach

Tylko do końca tego tygodnia można składać wnioski do programu 500+. Jeśli ktoś się spóźni, musi liczyć się z miesięczną przerwą w wypłacaniu świadczenia. Jak się...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV