Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szlak Wielkich Jezior Mazurskich z coraz nowocześniejszą infrastrukturą. Rozpoczyna się przebudowa nabrzeża portu w Giżycku

Fot. Ł. Węglewski

Przebudowane zostanie nabrzeże basenu w giżyckim porcie. Burmistrz podpisał już umowę z wykonawcą. Inwestycja warta jest ponad 800 tysięcy złotych.

Prace potrwają do końca tego roku. Niecka portowa zostanie pogłębiona tak, by minimalna głębokość wynosiła 2 metry. Wymienione zostaną również dalby, czyli grube pale wbite w dno akwenu i wystające ponad powierzchnię wody, które służą m.in. od cumowania i ochrony nabrzeża. Stare, drewniane dalby zastąpią nowe wykonane ze stali.

Inwestycja jest częścią większego projektu, który zakłada budowę nowej i przebudowę starej infrastruktury na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Zakres prac związanych z projektem obejmuje m.in. remont śluzy na Guziance i przebudowę nabrzeży rzeki Pisy.

Port w Giżycku. Fot. Ł.Węglewski

Autor: M.Zbrożek
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w port, Giżycko, jeziora, jezior, żaglówki, Wielkie Jeziora
Prokuratura potwierdza: w jeziorze Kisajno znaleziono ciało Piotra Woźniaka-Staraka

W czwartek rano grupa płetwonurków, biorąca udział w poszukiwaniach na jeziorze Kisajno, zlokalizowała i wyłowiła ciało zaginionego i poszukiwanego od niedzieli mężczyzny - poinformowała warmińsko-mazurska policja....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV