Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szok w Uranii. Akademicy przegrywają z najsłabszą drużyną PlusLigi

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn przegrali z MKS-em Będzin 2:3. Fot. Michał d’Obyrn

Miała być łatwa wygrana, a tymczasem… siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn przegrali z MKS-em Będzin 2:3.

Była to trzecia przegrana Indyków w sezonie. Z kolei goście wygrali po raz pierwszy. Do tej pory przegrali wszystkie osiem spotkań, nie zdobywając w nich żadnego punktu.

Coraz słabsza dyspozycja jest widoczna, ale nasi zawodnicy również ją zauważają, co potwierdzają słowa olsztyńskiego przyjmującego – Wojciecha Żalińskiego.

00:00 / 00:00

Widać było w ich wykonaniu dużą determinację. Nie czuliśmy pewności siebie. Zagrali od nas lepiej. Na pewno nie zabrakło nam motywacji. Zabrakło chyba jakości sportowej.

Trener Indyków Paolo Montagnani.

To nie był nasz dzień – to na pewno. Brakowało nam energii i pozytywnej motywacji. Będzin grał już dobrze, ale nie wygrywał. Tym razem im pomogliśmy, ale to się zdarza. Kolejny słabszy mecz rozgrywającego i libero – zwłaszcza w newralgicznych momentach. Mogliśmy grać lepiej. W Bydgoszcy również. Nie chcę oceniać indywidualnie, tylko zespołowo. A jako zespół zagraliśmy słabo. Mieliśmy dobre, ale i złe momenty. Graliśmy bez iskry i to był główny problem. Ich obrona i blok potrafiły doprowadzić do szału… Ale to była konsekwencja naszej słabej gry w ataku. W pierwszym secie wygraliśmy, ale też nie graliśmy swojej siatkówki. Zdarza się. Mamy punkt i nie wiem, czy uda nam się zostać w szóstce. Przed nami trzy piekielnie ciężkie pojedynki, ale to dobrze. Zagramy bez presji. Ostatnio to my byliśmy pod presją.

Udany powrót do Olsztyna zaliczył były siatkarz Akademików – środkowy Dawid Gunia.

00:00 / 00:00

Gra mi się tutaj dobrze. Cel był jeden – skoncentrować się na każdej piłce i po prostu walczyć o upragnione punkty. Nie przestawaliśmy wierzyć w siebie, tak więc to była kwestia czasu. Jedziemy dalej po swoje punkty.

I jeszcze jeden były siatkarz AZS-u, grający obecnie w Będzinie – libero – Michał Potera.

00:00 / 00:00

……………………..

Indykpol AZS Olsztyn – MKS Będzin 2:3 (25:23, 22:25, 25:15, 21:25, 13:15)
Indykpol AZS Olsztyn: Robbert Andringa, Jan Hadrava, Seyed Mohammad Mousavi, Paweł Pietraszko, Paweł Woicki, Wojciech Żaliński – Michał Żurek (libero) – Remigiusz Kapica, Tomasz Kowalski, Mateusz Mika, Mateusz Poręba.
MKS Będzin: Konrad Buczek, Dawid Dryja, Purya Fayazi, Dawid Gunia, Rafał Sobański, Michał Superlak – Michał Potera (libero) – Rafał Faryna, Jan Fornal, Grzegorz Pająk, Artur Ratajczak, David Sossenheimer, Bartosz Schmidt.

……………………..

Tabela

Źródło: Fot. www.plusliga.pl

……………………..
Autor: M.Świniarski
Redakcja: Ł.Węglewski

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w siatkówka, Indykpol AZS Olsztyn
Indykpol AZS Olsztyn się nie zatrzymuje. Potrzebny był tie-break

Siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn pokonali na wyjeździe Visłę Bydgoszcz 3:2 (22:25, 25:18, 25:20, 25:27, 15:8) w spotkaniu PlusLigi. Początek spotkania należał do Akademików, lecz w okolicach...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV