Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szok w WARMII po decyzji ministra

Elżbieta Sankowska, prezes Warmii Kętrzyn SA

Elżbieta Sankowska, prezes Warmii Kętrzyn SA

Zaskoczenie i rozgoryczenie – to pierwsze reakcje pracowników na komunikat resortu skarbu w sprawie prywatyzacji Zakładów Przemysłu Odzieżowego „Warmia” w Kętrzynie. Ministerstwo wybrało ofertę prywatnego inwestora mieszkającego obecnie w Niemczech.

W latach 90 wykupił on większość udziałów w kilku znaczących firmach odzieżowych w Polsce. Dziś żadna z nich już nie istnieje. Związkowcy z „Warmii” od początku nie chcieli tego inwestora, bojąc się, że ich zakład spotka taki sam los, a 700 osób zatrudnionych w zakładach w Kętrzynie i Mrągowie straci pracę.

Zaskoczenie jest tym większe, że 20 grudnia czyli w dniu podjęcia decyzji przez resort skarbu, przedstawiciele pracowników spotkali się z członkami Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego. Ta miała po raz kolejny wystosować pismo do ministra skarbu z prośbą o wstrzymanie prywatyzacji.

Rozgoryczenia nie kryje Barbara Szczepuch-Krasowska, przewodnicząca Związku Zawodowego NSZZ zakładu „Warmia” w Mrągowie:
Jesteśmy zszokowani, że w dniu spotkania, które odbyło się 20 grudnia ministerstwo już wiedziało, jaka będzie decyzja, a wywiesiło ja 24 grudnia.

To już czwarta próba prywatyzacji „Warmii”. Tym razem resort skarbu chce sprzedać 85 procent udziałów w spółce do końca roku. Wycenił je na prawie 7 milionów złotych.

 

ZOBACZ TAKŻE

/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV