Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szpital dostał sprzęt medyczny kupiony za pieniądze z akcji „Kilometry pomocy”

Fot. Fotolia.com

Biegali, jeździli, maszerowali i wspólnie wykręcili kilometry za 105 tysięcy złotych. To efekt letniej akcji charytatywnej „Kilometry pomocy”, którą zorganizowali Michelin Polska i Fundacja „Przyszłość dla dzieci”.

Z tych pieniędzy sfinansowano  zakup  nowoczesnego ultrasonografu przyłóżkowego, niezbędnego do diagnostyki i ratowania pacjentów Klinicznego Oddziału Patologii i Wad Wrodzonych Noworodków i  Niemowląt w szpitalu dziecięcym w Olsztynie. Dziś  sprzęt został oficjalnie przekazany na ręce dyrektor szpitala Krystyny Piskorz-Ogórek. Według niej dodatkowy aparat jest bardzo ważny ze względu na mobilność.

Ewa Szwałkiewicz-Warowicka, ordynator oddziału dodaje, że dzięki temu będzie można badać niemowlęta w inkubatorach. Iwonę Żochowską-Jabłońską, prezes Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” najbardziej cieszy to, że nowy sprzęt przyda się już 16 lutego podczas organizowanej przez szpital „Białej soboty”. A Jarosław Michalak, prezes zarządu Michelin Polska obiecuje, że za rok akcję powtórzy, bo impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem mieszkańców Olsztyna. Dodał też, że dla firmy to przyjemność – łączyć zabawę i niesienie pomocy potrzebującym.

Akcja charytatywna „Kilometry Pomocy” odbyła się po raz trzeci. Dołącza się do niej coraz więcej mieszkańców Olsztyna, którzy uczestniczą w 4 konkurencjach. Za każdy przejechany, przebiegnięty, czy przemaszerowany kilometr Michelin Polska płaci 10 złotych, pieniądze są przekazywane na szczytne cele.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w fundacja, szpital dziecięcy, Michelin, USG
Lekarze alarmują. Gwałtownie rośnie liczba zachorowań na zapalenie płuc

Rośnie liczb zapaleń płuc wśród dzieci. To choroba, która może wywoływać poważne powikłania, dlatego rodzice muszą być bardzo czujni. W Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie jest teraz...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV