Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szpital musi zapłacić za karetkę

Zespołowi Opieki Zdrowotnej w SzczytnieSpór dotyczący karetki, darowanej 6 lat temu Zespołowi Opieki Zdrowotnej w Szczytnie, rozstrzygnął Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie.

Szpital zaskarżył decyzję urzędu celnego uznającą, że pojazd nie jest sprzętem specjalistycznym. Sąd zdecydował, że samochód, który szpital dostał od niemieckiego powiatu Bad Kreuznach, nie jest specjalistyczny i trzeba za niego zapłacić zaległą akcyzę.

Z opłaty tej Zespół Opieki Zdrowotnej został zwolniony, przed laty, przez Urząd Skarbowy w Szczytnie. Jednak w grudniu minionego roku, Urząd Celny w Olsztynie uznał, że karetka służyła jedynie do przewozu pacjentów i nie miała sprzętu ratującego życie, dlatego akcyzę trzeba zapłacić. Pojazd został zaplombowany przez celników, ale szpital mógł nadal z karetki korzystać. Spór rozstrzygnął sąd, który przyznał rację urzędowi celnemu.

Z wyrokiem sądu nie zgadza się dyrektorka Zespołu Opieki Zdrowotnej w Szczytnie Beata Kostrzewa. W rozmowie z Radiem Olsztyn powiedziała, że „system ratownictwa medycznego w Polsce jest przepłacony, bo zamiast kupować karetki za 400 tysięcy złotych można kupić zwykłe busy z miejscem leżącym”:

00:00 / 00:00

Wyrok olsztyńskiego sądu jest prawomocny. Zgodnie z nim szpital w Szczytnie zapłacił za darowiznę 3 tysiące złotych zaległej akcyzy wraz z odsetkami. (ami/bsc)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, karetka, Szczytko
25 lat dla dzieciobójczyni

25 lat spędzi w więzieniu Magdalena R, która w Morągu zamordowała swojego 5-letniego synka Gabrysia. Proces dzieciobójczyni zaczął się w lutym. Od tej pory odbyło się...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV