Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szpital w Biskupcu i Miejski w Olsztynie w gronie najlepszych

Szpital w Biskupcu, zdjęcie udostępnione przez Starostwo Powiatowe w Olsztynie

Szpitale w Biskupcu i Olsztynie wyróżnione przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.

Biskupiecki Szpital Powiatowy im. Jana Mikulicza znalazł się na 6 miejscu wśród najlepszych szpitali zabiegowych w Polsce i na 1 miejscu wśród szpitali powiatowych w regionie.

Natomiast Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie zajął pierwsze miejsce w kategorii jakości opieki medycznej. Jest też najlepszym szpitalem miejskim na Warmii i Mazurach i siódmym w Polsce w kategorii szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych.

O tym, jak ważne jest dokładne mycie rąk i jak powinno się to robić prawidłowo – pokazywali pracownicy Szpitala Miejskiego w Olsztynie. Fot. I. Malewska

Ranking najlepszych polskich szpitali powstał po raz 12. W ankiecie, na podstawie której powstaje, są pytania dotyczące m.in. sposobów sprawowania opieki, jakości leczenia, kwalifikacji personelu i stanu budynków.

Szpital w Biskupcu, zdjęcie udostępnione przez Starostwo Powiatowe w Olsztynie

 

 

(kpias/kan/as)

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Biskupiec, szpital
Plan naprawczy dla szpitala w Kętrzynie

Poważne problemy największej placówki leczniczej w Kętrzynie rozpoczęły się po tym, jak w kwietniu wstrzymano przyjęcia pacjentów na oddział chorób wewnętrznych. Powodem był brak odpowiedniej liczby...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV