Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szpital w Działdowie doczekał się karetki. Ratownicy otrzymali dodatkowy sprzęt

Fot. http://www.spzoz-dzialdowo.pl

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Działdowie efektywniej będzie mógł zająć się pacjentami. To za sprawą nowego ambulansu medycznego oraz sprzętu medycznego kupionego dla szpitalnego oddziału ratunkowego i zespołów ratownictwa medycznego.

Nowy ambulans typu C z zabudową, instalacją i noszami zastąpił wysłużony pojazd stacjonujący w Lidzbarku Welskim. Wraz z ambulansem zakupiono także specjalistyczny sprzęt dla ratowników medycznych, który znajdzie się na wyposażeniu nowego ambulansu oraz Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Oprócz tego szpital zyskał m.in. defibrylator, respirator transportowy, urządzenie do masażu serca, ogrzewacz kocykowy, stół operacyjny i aparat EKG.

Inwestycję zrealizowano dzięki dofinansowaniu ze środków pochodzących z budżetu państwa, przekazanych przez Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego. Ogólny koszt zakupu nowego ambulansu i sprzętu medycznego to kwota 501 051,53 złotych, z czego 421 153,00 złotych to środki otrzymane od Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, a 79 898,53 złote, to środki własne SPZOZ w Działdowie.

O problemach, z którymi zmagał się szpital w Działdowie pisaliśmy w październiku 2017 roku. Wtedy wojewodzie nie udało się pozyskać pieniędzy. Zobacz artykuł.

Autor: www.spzoz-dzialdowo.pl/ A. Podbielska

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w karetka, ambulans, szpital, sprzęt medyczny
3 osoby trafiły do szpitala w Kętrzynie po zatruciu tlenkiem węgla

Służby ratunkowe ostatkami sił wezwała półprzytomna kobieta. W mieszkaniu było małżeństwo i ich 28-letni syn. Jak powiedziała młodszy aspirant Ewelina Piaścik z kętrzyńskiej policji, stężenie tlenku...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV