Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szpitalny Oddział Ratunkowy w Elblągu został otwarty po ponad rocznym remoncie

Fot. A. Pastuszka

Kompleksowa modernizacja była konieczna by dostosować oddział do nowych, wyższych standardów określonych przez Ministerstwo Zdrowia.

Remont kosztował ponad 11 mln złotych. W ramach tej inwestycji przeprowadzono remont pomieszczeń, a także kupiono  nowoczesną aparaturę wspomagającą ratowanie życia i zdrowia pacjentów. Pierwszych pacjentów nowy SOR zacznie przyjmować od października. Aktualnie oddział ten spełnia wszelkie wymogi i standardy obowiązujące obecnie w służbie zdrowia

Szpitalny Oddział Ratunkowy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu otrzymał również dofinansowanie na zakup sprzętu medycznego. Umowę w imieniu Ministerstwa Zdrowia podpisał wiceminister Janusz Cieszyński.

Za blisko pół miliona złotych będzie możliwy zakup m.in. defibrylatora, kardiomonitora oraz aparatu do znieczulania. To jednak nie koniec potrzeb. Zdaniem posła Jerzego Wilka w Elblągu konieczny jest rozwój opieki nad osobami starszymi. W ciągu kilku ostatnich lat do szpitala wojewódzkiego w Elblągu trafiło ponad 14 mln złotych.

Na finansowe wsparcie ze strony Ministerstwa Zdrowia mogą liczyć wszystkie szpitalne oddziały ratunkowe działające na terenie całego województwa warmińsko-mazurskiego.

Posłuchaj relacji Anety Pastuszki

00:00 / 00:00

Fot. A. Pastuszka

Fot. A. Pastuszka

Fot. A. Pastuszka

Fot. A. Pastuszka

Fot. A. Pastuszka

 

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dofinansowanie, Jerzy Wilk, sprzęt medyczny, Wojewódzki Szpital Zespolony, SOR, Ministertwo Zdrowia
Jerzy Wilk spotkał się z mieszkańcami elbląskiego osiedla Nad Jarem

Poseł Jerzy Wilk, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Elbląga rozpoczął spotkania z mieszkańcami wszystkich dzielnic miasta. Jak twierdzi - bezpośredni kontakt jest najlepszą formą rozmowy i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV