Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sztaby WOŚP w regionie liczą zebrane pieniądze

Na Warmii i Mazurach zarejestrowano 68 sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To one kontrolowały przebieg zbiórki pieniędzy podczas kwest ulicznych i licytacji przedmiotów przekazanych przez darczyńców.

Pieniądze cały czas są liczone, oto wstępne wyniki zbiórki:

Olsztyn
W Olsztynie zebrano ponad 235 tysięcy złotych. Wspólnie z Wielką Orkiestrą grało także Radio Olsztyn. Za 3500 tysiąca złotych sprzedany został obraz namalowany przez słuchaczy naszej rozgłośni. Jest stworzony z odcisków palców znanych i nieznanych mieszkańców stolicy regionu. Przedstawia czerwone serce na białym tle. Podczas aukcji na naszej antenie wylicytowali go właściciele jednej z firm w Olsztynku, którzy chcą pozostać anonimowi. Obraz zawiśnie w holu ich firmy, gdzie – jak powiedzieli zwycięzcy aukcji – będzie mogło go oglądać mnóstwo osób.
Liczenie pieniędzy zakończyło się w Szkole Podstawowej nr 6 w Olsztynie, w której gościliśmy z naszym Wielkim Obrazem Świątecznej Pomocy. Podczas kiermaszu ciast zebrano 1885 złotych.

Na Warmii i Mazurach najwięcej sprzętu dostał do tej pory olsztyński Szpital Dziecięcy. Na każdym oddziale i w każdej poradni szpitala znajdziemy sprzęt oznaczony czerwonym serduszkiem WOŚP – podkreśla Grzegorz Adamowicz, rzecznik prasowy Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Przekazane przez fundację Jurka Owsiaka urządzenia medyczne są warte około 8 milionów złotych.

Elbląg
Wolontariusze z Elbląga do tej pory zebrali 98 tysięcy złotych. Przypomnijmy, do tej pory dzięki fundacji do trzech elbląskich szpitali trafił sprzęt wartości blisko 4 milionów 200 tysięcy złotych. Są to ultrasonografy, inkubatory, respiratory, kardiomonitory, pulsoksymetry, inhalatory, wideogastroskopy, czy pompy infuzyjne. Wojewódzki Szpital Zespolony jest jednym z zaledwie siedmiu polskich szpitali w którym jest oddział imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Ełk
W Ełku udało się zebrać 35 tysięcy złotych, choć niektóre licytacje potrwają jeszcze kilka dni.
Wstępnie znamy również kwoty, jakie do tej pory wolontariusze zebrali w Iławie i w Giżycku.

Iława
Do godz. 19 mieszkańcy Iławy wrzucili do puszek około 20 tysięcy złotych. Dodatkowo 8,5 tysiąca złotych zebrano na licytacjach w iławskim kinoteatrze.

Giżycko
Natomiast w Giżycku do godziny 20 wolontariusze zebrali na ulicznych kwestach 15 tysięcy złotych. Najdroższą usługą, którą zlicytowano w Giżyckim Centrum Kultury było… uszycie garnituru na miarę. Licytacja zakończyła się przy kwocie 720 złotych.

Dobre Miasto
W Dobrym Mieście z kwesty i licytacji zebrano 15,5 tysiąca złotych. To rekordowa suma – przyznaje Andrzej Fabisiak, dyrektor dobromiejskiego Centrum Kultury i szef sztabu WOŚP. Koncert charytatywny trwał tam 4 godziny i przez cały czas frekwencja była bardzo wysoka – dodaje Fabisiak. Licytowane były m.in. koszulka z autografem Krzysztofa Hołowczyca, a także komplet mebli wypoczynkowych.

Barczewo
Wstępnie wiadomo też, że 15 tysięcy złotych na rzecz Wielkiej Orkiestry zebrano również w Barczewie. Licytowano tam… nietypowe rzeczy – przyznaje Alina Urbanek, szefowa sztabu. Za 550 złotych kupiono bowiem 50 ton piasku – czyli dwie wywrotki.

Działdowo
Z kolei wolontariusze z Działdowa zebrali 23 tysiące złotych. Największą popularnością cieszyła się licytacja fotografii przedstawiającej nocną panoramę miasta wykonaną z wieży kościoła pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego.

Kurzętnik
Około 14 tysięcy złotych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udało się zebrać w Kurzętniku. Na licytacji najdroższy był… niewielki gadżet – mówi Roman Lewicki, szef sztabu w Kurzętniku. To kubek podarowany przez Jurka Owsiaka. Został sprzedany za 1600 złotych.

Olecko
W Olecku łącznie zebrano 24 tysiące złotych. Zlicytowane zostały wszystkie przedmioty przeznaczone na aukcje – podkreśla Teresa Gałaszewska, szefowa sztabu. Były to m.in. narty, obrazy i biżuteria. Dziś do sztabu spłyną pieniądze zebrane na specjalnej dyskotece zorganizowanej w jednej z oleckich szkół.

Ostróda
Około 19 tysięcy złotych Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała w Ostródzie. To pieniądze z ulicznej kwesty i licytacji, które odbyły się w ostródzkim Hufcu ZHP. Jednak najbardziej atrakcyjne licytacje wciąż trwają – podkreśla szef sztabu Patryk Janowski. Jeszcze przez dwa tygodnie będzie można jeszcze licytować patronat nad jednym z ostródzkich mostów, tytuł honorowego kapitana wybranego rejsu Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej oraz koszulkę z autografami wykonawców, którzy wystąpili na ubiegłorocznej imprezie Ostróda Reggae Festiwal.

Nidzica
18 329 złotych
– to z kolei suma zebranych pieniędzy w Nidzicy. Na aukcji największą popularnością cieszył się słodki poczęstunek – mówi Karolina Pstrągowska, szefowa nidzickiego sztabu WOŚP. To piętrowy tort – przygotowany specjalnie na tę okazję – którego licytacja co roku wzbudza największe emocje.

Pisz
W Piszu wolontariusze zebrali 15,5 tysiąca złotych – powiedziała Radiu Olsztyn Katarzyna Sobiech. W mieście można było wylicytować patronat nad kładką dla pieszych, która znajduje się przy ulicy Młodzieżowej.

Lubomino
Sztab Wielkiej Orkiestry w Lubominie, który działał przy tamtejszym gimnazjum, zebrał rekordową sumę 6 300 złotych. Dodatkowo dwóch wolontariuszy z Lubomina kwestowało w Lidzbarku Warmińskim – tam udało im się uzbierać 4 i pół tysiąca złotych.

 

(mlew/mświn/skr/łw/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, WOŚP, liczenie
Zagraliśmy z orkiestrą

Po raz kolejny, a dokładnie po raz 23. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. I my także po raz kolejny w Dziecinadzie zachęcaliśmy Was do wsparcia tego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV