Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szukają śladów skradzionych jednośladów

Na zdjęciu widać skradzione rowery. Fot. P. Świniarski

Trwają poszukiwana dwóch rowerów należących do olsztyńskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża.

Jak już informowaliśmy, jednoślady zniknęły z garażu w nocy z poniedziałku na wtorek. To rowery, którymi jeździli ratownicy. Wolontariusze apelują o pomoc. Sprawa bulwersuje nie tylko wolontariuszy i pracowników PCK, ale także mieszkańców Olsztyna, z którymi rozmawiał nasz reporter.

– To nieludzkie zachowanie. Co można pomyśleć o człowieku, który ukradł te rowery? Przecież on nie ma serca, sumienia – mówili mieszkańcy Olsztyna.

Jak podkreślił szef olsztyńskiego PCK, Polski Czerwony Krzyż opiera się na pracy wolontariatu. – Ratownicy z grupy ratownictwa to najlepiej wykwalifikowany wolontariat. Przykrość polega na tym, że tych rowerów naprawdę nam żal – dodał Andrzej Karski. Przez dwa sezony dzięki jednośladom ratownicy patrolowali miejsca z reguły niedostępne. Pracowali w parkach i nad jeziorami. – Mam nadzieję, że złodzieje usłyszą, że to sprzęt, który służył lokalnej społeczności, także im – mówił w Polskim Radiu Olsztyn Andrzej Karski.

00:00 / 00:00

Skradzione rowery to:

  1. Specialized ROCKHOPPER 29 roz. M, biały
  2. Specialized ROCKHOPPER 29 roz. L, biały

Skradzione rowery PCK

(lew/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kradzież, rower, pck, garaż, karski, rowery
Skradziono rowery Grupy Ratownictwa PCK w Olsztynie! Pomóż je odnaleźć

Jednoślady służyły do ratowania życia i zdrowia mieszkańców. Wolontariusze Grupy Ratownictwa PCK w Olsztynie dzięki nim mogli szybciej dotrzeć do osób poszkodowanych. Patrolowali na nich plaże,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV