Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szukali sprawcy nieudanego włamania do bankomatu, a znaleźli narkotyki. Policja zatrzymała mieszkańca Ełku


Kryminalni z Giżycka zatrzymali mężczyznę podejrzanego m.in. o posiadanie 700 gramów amfetaminy oraz o usiłowanie włamania do bankomatu. Decyzją sądu mieszkaniec Ełku najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie śledczym.

15 marca o godzinie 2.00 w nocy policjanci otrzymali informację o usiłowaniu włamania do bankomatu w Wydminach. Śledczy będący na miejscu zdarzenia ustalili, że sprawca próbując włamać się do urządzenia uruchomił alarm. To uniemożliwiło mu realizację przestępczego planu.

Działania policji doprowadziły do jednego z warsztatów na terenie Ełku, gdzie znaleźli 35-letniego mężczyznę. Podczas przeszukania pomieszczeń policjanci zabezpieczyli narzędzia oraz materiał świadczący o tym, że mężczyzna gromadził informacje m.in. dotyczące budowy bankomatów i ich mechanizmu działania. Z kolei w jednej z szaf znajdującej się w budynku operacyjni znaleźli ponad 700 gramów amfetaminy.

Już wkrótce mieszkaniec Ełku odpowie za usiłowanie włamania do bankomatu, posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz krótkotrwałego użycia pojazdu naruszając orzeczony wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

35-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

 

Źródło: KWP Olsztyn
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, amfetamina, narkotyki, włamanie, bankomat, video
28-latek zginął pod kołami peugeota. Przebiegał przez drogę ekspresową w okolicach Pasłęka

Tragiczny wypadek wydarzył się na drodze krajowej S7 miedzy Ostródą a Elblągiem. W Pasłęku samochód potrącił pieszego. Mężczyzna nie przeżył. Na miejscu pracowała policja pod nadzorem...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV