Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szumowski: od 15 czerwca będziemy uruchamiali uzdrowiska

Fot. Krystian Maj/KPRM

– Od 1 czerwca będzie możliwość przeprowadzania testów na koronawirusa u osób skierowanych do uzdrowisk, a od 15 czerwca będziemy uruchamiali te uzdrowiska – poinformował we wtorek minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Jak mówił minister Szumowski podczas konferencji prasowej, „wygaszając ognisko zachorowań na Śląsku jednocześnie będziemy mieli coraz mniej nowych przypadków w kraju”. Nawiązał w ten sposób do faktu, że w ostatnich dniach zakażenia koronawirusem potwierdzane są, w większośc,i w tamtym regionie Polski.

W związku z tym „chcielibyśmy uruchomić kolejny sektor ochrony zdrowia – w połowie czerwca będziemy chcieli uruchomić uzdrowiska” – powiedział szef resortu zdrowia.

Łukasz Szumowski zauważył, że do uzdrowisk najczęściej kierowane są osoby starsze, schorowane, które mają dodatkowo inne schorzenia.

Chcemy przeprowadzać testy u tych osób, które mają skierowanie do uzdrowisk, żebyśmy wiedzieli, że te osoby, które tam jadą (…) są bezpieczne

– powiedział minister Szumowski.

Taka możliwość będzie od 1 czerwca. Od 15 czerwca minister zapowiedział uruchamianie uzdrowisk.

Autor: D. Stelmaszczyk (PAP)
Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w uzdrowiska, koronawirus
Pięć nowych przypadków koronawirusa na Warmii i Mazurach. Łącznie zachorowało 175 osób

Jest 5 nowych zakażeń koronawirusem oraz jedno wyzdrowienie w województwie warmińsko-mazurskim. Dotyczą one osób z powiatów mrągowskiego i ostródzkiego.  Liczba osób dotkniętych koronawirusem wzrosła w naszym...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV