Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: -4 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
IMIENINY: Edwarda, Narcyza, Zbysława
EUR: 4.2162 CHF: 3.6028
USD: 3.4214 GBP: 4.7778
Logowanie
 

Szybciej i bezpieczniej będziemy podróżować krajową siódemką. Otwarto nowy odcinek między Ostródą a Olsztynkiem

W samo południe oddano nowy odcinek drogi krajowej S7 między węzłami Ostróda-Południe i Rychnowo. To kolejny etap modernizacji tras krajowych na Warmii i Mazurach.

Otwarta dziś inwestycja to 12-kilometrowy odcinek stanowiący kolejny etap budowy drogi łączącej Trójmiasto z Warszawą i Krakowem. Łącznie na Warmii i Mazurach powstało już ponad 120 kilometrów tej zmodernizowanej trasy. Z szybkością 120 km/h można jechać już między Elblągiem a Ostródą, Olsztynkiem a Nidzicą oraz Nidzicą i Napierkami.

W budowie są jeszcze dwa odcinki trasy S7 o długości prawie 21 kilometrów, których zakończenie planowane jest jeszcze w tym roku.

Wiceminister Jerzy Szmit, który dokonał uroczystego otwarcia trasy, podpisał również dwa aneksy do Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Chodzi o inwestycje w Stradomnie na DK 16 i odcinku Smolany – Kosyń na trasie nr 51.

 

Autor: M.Lewiński
Redakcja: Ł.Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w siódemka, Ostróda, S7, droga ekspresowa, video, pilne, wideo
Wypadek na DK 51. W okolicach Spręcowa zderzyły się 2 auta, są ranni

Do  godziny 17:00 była zablokowana droga krajowa numer 51. Między Olsztynem a Dobrym Miastem doszło do wypadku. Teraz wprowadzono ruch wahadłowy. Za Spręcowem zderzyły się dwa...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV