Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szybka reakcja zapobiegła tragedii. Policjanci uratowali chorego mężczyznę

Fot. KMP Elbląg

Policjanci z podelbląskich Młynar uratowali chorego na cukrzycę mężczyznę. O pomoc poprosiła 87-letnia matka, która przez kilka godzin nie mogła skontaktować się z 56-letnim synem. Ratunek przyszedł w ostatniej chwili.

Chory mieszkał w niewielkiej miejscowości koło Młynar. Zgłoszenie było dramatyczne, konieczne było wyważenie drzwi do mieszkania chorego, który leżał nieprzytomny z objawami hipotermii – informuje Jakub Sawicki z elbląskiej komendy. Dzielnicowi zaczęli akcję ratunkową. Lekarze potwierdzili, że ratunek przyszedł na czas. Chory jest już bezpieczny w szpitalu. Wraca do zdrowia dzięki szybkiej reakcji policjantów, którzy nie zlekceważyli wezwania na ratunek.

Policja apeluje o czujność i zapewnia, że każde wezwanie będzie traktowane jednakowo poważnie. Jeżeli widzimy osobę chorą, samotną lub bezdomną potrzebującą pomocy, powinniśmy  zadzwonić pod bezpłatny 112. Można też zwrócić się bezpośrednio do policjantów patrolujących ulice.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, szpital, ratunek, cukrzyca, chory, dzielnicowi
Ukradł słodycze i gry za prawie 1000 złotych. 15-latek odpowie przed sądem

15-letni mieszkaniec powiatu iławskiego w ciągu trzech dni ukradł z jednego z lokalnych marketów towar na prawie 1000 złotych. O szczegółach mówi młodsza aspirant Joanna Kwiatkowska...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV