Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szykują miejsca pracy dla więźniów. Na Warmii i Mazurach w planach są 3 hale

Konferencja, fot. D. Grzymska

Służba więzienna w Olsztynie podsumowała po roku rządowy program „Praca dla więźniów”. W ciągu 4 lat ma powstać w całej Polsce 40 hal produkcyjnych, w których zatrudnienie znajdą tysiące więźniów.

Na Warmii i Mazurach w planach są 3 hale. Ponad 3 tysiące złotych – tyle kosztuje podatników jeden więzień miesięcznie. Dlatego rok temu rząd wprowadził program „Praca dla więźniów”, by zmniejszyć koszty ich utrzymania. W regionie jest ich ponad 3800 z tego teraz pracuje 1720.

Hale produkcyjne mają powstać w 3 zakładach karnych: w Iławie, Kamińsku i Olsztynie. W tym roku w Iławie rozpocznie się budowa hali, w której zatrudnienie znajdzie na początek setka osadzonych – powiedziała Polskiemu Radiu Olsztyn podpułkownik Elżbieta Jankowska, dyrektor okręgowy Służby Więziennej w Olsztynie. Coraz więcej więźniów pracuje także poza murami na rzecz samorządów lub organizacji pożytku publicznego. Od 1 maja wejdą w życie nowe przepisy, według których z pensji osadzonych będzie potrącane około 600 złotych na fundusz aktywizacji zawodowej.


(Dorota Grzymska/socha)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elżbieta Jankowska
Elżbieta Jankowska: Praca jest dla więźnia najlepszą formą resocjalizacji

Remont zakładu karnego w Barczewie i rozwój programu "Praca dla więźnia" na Warmii i Mazurach - to najważniejsze zadania, jakie stawia sobie nowy dyrektor Okręgowy Służby...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV