Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szykuje się kolejne referendum w regionie. Mieszkańcy chcą odwołania wójta i Rady Gminy Kozłowo

Urząd Gminy w Kozłowie

Czy w regionie będzie kolejne referendum? Do Krajowego Biura Wyborczego w Olsztynie wpłynęło powiadomienie o zamiarze przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania wójta gminy Kozłowo Marka Wolszczaka i odwołania rady gminy przed upływem kadencji. Z inicjatywą wyszli mieszkańcy.

W uzasadnieniu wniosku jako powody podane są m.in.: brak inwestycji, podnoszenie podatków i opłat lokalnych, narastające zadłużenie czy brak umiejętności zarządzania gminą. W gminie Kozłowo w powiecie nidzickim uprawnionych do głosowania jest 4658 osób. Żeby wniosek o referendum spełnił wymogi formalne, inicjatorzy muszą zebrać co najmniej 466 podpisów (10%).

Dodajmy, że to piąty taki wniosek w regionie po Olsztynie, Kętrzynie, Pieniężnie i Ostródzie. W tym ostatnim przypadku znany jest już termin referendum – to 29 marca.

 

Autor: L. Tekielski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w referendum, odwołanie, wójt, rada gminy
Znamy termin referendum ws. odwołania burmistrza Ostródy. To pierwsze w tej kadencji samorządu referendum. Są zapowiedzi kolejnych

29 marca odbędzie się referendum w sprawie odwołania burmistrza Ostródy - ogłosił komisarz wyborczy w Elblągu. Postanowienie w sprawie wyznaczenia takiego terminu referendum zostało opublikowane w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV