Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szymany gotowe na przyloty Boeingów

Budowa lotniska w Szymanach. Fot. Piotr Świniarski

Zakończyły się niektóre z etapów budowy Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury.

Wydłużono drogę startową i pas kołowania. Inwestycje mają pozwolić na przyjmowanie samolotów takich jak Airbus 320 i Boeing 737.

Teraz trwają prace m.in. nad montażem świateł i urządzeń nawigacyjnych oraz instalacją zbiornika przeciwpożarowego wraz z wodociągiem.

Budowany terminal pasażerski będzie miał ponad 6 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Wiadomo, że zostanie podzielony na strefy: ogólnodostępną, kontroli bagażu, odlotów/przylotów, VIP oraz administracyjną. Aktualnie trwa montaż konstrukcji terminala, wewnętrznych instalacji alarmowych, sanitarnych i elektrycznych.

Rozpoczęto także budowę nowego odcinka linii kolejowej o długości kilometra i 600 metrów. Będzie odchodziła od linii między Szczytnem a Szymanami do terminala Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury.

Zakończenie wszystkich prac budowlanych na lotnisku planowane jest na koniec sierpnia 2015 roku. Po ich zakończeniu Urząd Lotnictwa Cywilnego przystąpi do certyfikacji lotniska. (mlew/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w lotnisko, Szymany
Przy terminalu w Szymanach trwa budowa torowiska

Od początku przyszłego roku będzie można podróżować koleją z Olsztyna do portu lotniczego Mazury w Szymanach, a podróż będzie trwała 45 minut. - Budowany jest ostatni...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV