Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tablice strzegą przed kąpielą w rzece Elbląg

tablica ostrzegawcza przy moście kolejowych na rzece Elbląg, fot. M.Stankiewicz

W Elblągu nie ma żadnego otwartego miejskiego kąpieliska. To oznacza, że nie wolno pływać czy kąpać się w przepływającej przez miasto rzece. Dotyczy to również jej odnóg czy bocznych kanałów technicznych. W miejscach szczególnie niebezpiecznych stanęły nowe tablice ostrzegawcze z numerami do służb ratunkowych.

Latem elblążan najbardziej kusi rzeka Elbląg. Jest szeroka, ma kilka zakoli, przy których utworzyły się naturalne plaże. Jedna z nich jest przy moście kolejowym, inna przy kanale ”ciepła woda”. Mimo ciągłych ostrzeżeń niemal każdego roku ktoś traci tam życie. Ale niebezpiecznie jest na całej długości rzeki – ostrzega Bożena Ruszkowska, prezes Elbląskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. To szlak żeglugowy objęty całkowitym zakazem.

Za jego łamanie można zapłacić karę, choć mandat to ostateczność – przypomina aspirant Przemysław Kapała z elbląskiej policji. Najpierw wyciągamy z wody i pouczamy. Kara za takie wykroczenie to 250 zł.

Każdego lata elbląscy WOPR-owcy i policjanci ratowali średnio 40 osób tonących w miejscach oznakowanych zakazem. (Mira Stankiewicz/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, tablica, rzeka, kąpiel
Trwa budowa skweru przy katedrze w Elblągu

Władze Elbląga biorą się za porządkowanie okolicy katedry Św. Mikołaja. Do końca czerwca między kościołem a nadbrzeżem rzeki Elbląg powstanie skwer z fontanną, miejscami do wypoczynku...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV