Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Tajemne noce, zwykłe dni” w publicznej bibliotece

Fot. Paulina Kalinowska

W Morągu można oglądać wystawę malarstwa Janki Ślefarskiej – absolwentki  Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku.

Oprócz pracy twórczej zajmowała się kształceniem plastycznym kilku pokoleń morążan. Malarstwo ma wzruszać – mówi artystka o swojej najnowszej wystawie zatytułowanej „Tajemne noce, zwykłe dni”.

O to mi chodziło, żeby jak mówił klasyk, namalować widzialne, czyli wzruszyć. W tym wypadku inspiracją była ciepła, letnia noc po wyjściu z galerii. Gdzie ludzie zamyśleni, samotni, krzątają się.  I nagle to zestawienie brązowej nocy zestawione z tym nastrojem galerii. To mi dało taki powód, żeby to zrobić. Zestawić samotność człowieka z ciepłą, letnią nocą. Chciałabym, żeby widzowie to odczuli.

Wystawę malarstwa Janki Ślefarskiej „Tajemne noce, zwykłe dni” można oglądać w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Morągu do 16 września.

Fot. Paulina Kalinowska

Fot. Paulina Kalinowska

Fot. Paulina Kalinowska

Autor: A.Kulik
Redakcja: A.Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w malarstwo, morąg
Kradli akumulatory z sygnalizatorów. Policja złapała ich na gorącym uczynku

Trzej złodzieje wymontowywali akumulatory z sygnalizacji świetlnych przy drodze wojewódzkiej numer 519 z Morąga do Małdyt.  Mężczyzn złapano niemal na gorącym uczynku   - mówi starszy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV