Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tajemnicze pożary w Sętalu. Podpalacz zaciera ślady po kradzieżach?

Mieszkańcy Sętala w gminie Dywity podejrzewają, że w ich wsi grasuje piroman.

Potwierdza to policja, która ma przesłanki, by w tym kierunku prowadzić śledztwo. Mieszkańcy z obawy o swoje życie i mienie też nie czekają z założonymi rękami. W świetlicy wiejskiej odbyło się zebranie, na którym zapadły konkretne decyzje.

W ciągu zaledwie dwóch lat w Sętalu doszło do kilku pożarów. W dwóch przypadkach zdarzenia te poprzedziła kradzież. Stąd przesłanka zarówno i mieszkańców i policji, która prowadzi w tej sprawie śledztwo, że było to podpalenie. Ale mieszkańcy nie czekają na wyniki śledztwa, tylko wzięli sprawy w swoje ręce i ustalili na zebraniu, że wzmogą czujność, szczególnie na obcych, zamontują monitoring i doświetlą wioskę. Wyznaczyli też nagrodę 5 tysięcy złotych za informację, która przyczyni się do złapania sprawcy.

Kilka lat wcześniej w Sętalu także dochodziło do pożarów, wówczas sprawcą podpaleń był strażak ochotnik z sąsiedniej wsi.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

00:00 / 00:00

fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

fot. Przemysław Getka

Autor: D. Grzymska
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pożąry, podpalenia, video
Ireneusz Merchel: Dzięki modernizacji linii Olsztyn – Działdowo dojedziemy do Warszawy w dwie godziny

W projekcie budowy nowego dworca głównego PKP w Olsztynie musi znaleźć się połączenie z osiedlem Zatorze - zapewniał w Porannych pytaniach Radia Olsztyn Ireneusz Merchel. Prezes...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV