Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tajemniczy worek ze zwłokami dzika przy jednej z dróg w powiecie kętrzyńskim

Fot. fotolia

Jakież było zdziwienie mieszkańca powiatu Kętrzyńskiego, gdy w piątek przydrożnym rowie w okolicach Nowej Różanki znalazł czarny worek z ciałem.

Jeszcze większe zdziwienie wywołała kartka przytwierdzona do worka z napisem

Materiał zakaźny kat. 1

Po dokładniejszych oględzinach okazało się, że w worku jest martwy dzik, zarażony najprawdopodobniej wirusem ASF. Mieszkaniec niezwłocznie powiadomił lokalne media, a te w poniedziałek powiatowego lekarza weterynarii i policję. Na drugi dzień, truchło zniknęło, a kętrzyńska policja poinformowała, że nie wszczęła żadnego postępowania.

Udało nam się skontaktować z Józefem Mikuckim, powiatowym lekarzem weterynarii w Kętrzynie, który powiedział, że dzik najprawdopodobniej został potrącony i po powiadomieniu służby weterynaryjnej zawinięty w worek. W ten sposób został zabezpieczony do transportu, którym zajmują się powiatowe służby drogowe. Próbki pobrane z dzika wykazały, że nie był on zarażony wirusem ASF.

Autor: D.Grzymska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzik
Dzik zaatakował człowieka w Nikielkowie. Mężczyzna jest poważnie ranny

Duży dzik poturbował pracownika firmy budowlanej, która w Nikielkowie koło Olsztyna kładła gazociąg. Mężczyzna trafił do szpitala z poważną raną nogi. - Dwóch moich pracowników chciało...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV