Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

TAK dla ul. Nowobałtyckiej i tańszych sieciówek w Olsztynie

Biletomat – doładowanie kartą. Fot. Łukasz Węglewski

Sieciówki i ul. Nowobałtycka, to dwa punkty XXV sesji Rady Miasta Olsztyna, które z pewnością spodobają się mieszkańcom. Radni dzisiejszym (26.04) głosowaniem dali zielone światło budowie ul. Nowobałtyckiej.

To pierwszy krok, bo dopiero zabezpieczono w budżecie miasta wkład własny. Teraz wniosek trafi do Ministerstwa Rozwoju Regionalnego i jeśli przejdzie, to Unia Europejska sfinansuje w 85% tak potrzebną Olsztynowi ulicę.

Radni zatwierdzili także uchwałą obniżkę sieciówki na wszystkie środki komunikacji miejskiej. I choć wszystkie kluby podkreślają, że jest to dobre posunięcie, to pojawiają się glosy, że można by pójść jeszcze o krok dalej. Dariusz Rudnik, szef klubu PiS proponuje, że można by jeszcze pomyśleć o bezpłatnej komunikacji dla dzieci i młodzieży szkolnej.

Dodajmy, że radni przyjęli poprawkę zaproponowaną przez klub Czesława Jerzego Małkowskiego, dotyczącą mandatów za jazdę bez biletu. Ratusz proponował kwotę 260 zł z warunkiem obniżenia do 80 zł w przypadku wpłaty w ciągu 7 dni. Natomiast radny zaproponował mandat 300 złotowy, z obniżką do 50 złotych. Poprawka przeszła jednogłośnie.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

00:00 / 00:00

 

(D.Grzymska/A.Podbielska)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w mandat, bilet, uchwała, sesja rady miasta Olsztyna, Nowobałtycka
Wiosenne parkowanie na Warmii i Mazurach. Sprawdź, gdzie zostawić samochód, żeby nie zapłacić mandatu!

Do najczęstszych wiosennych przewinień kierowców należy nieprawidłowe parkowanie. Każdego dnia strażnicy otrzymują informacje od mieszkańców o przypadkach parkowania na trawnikach. Przy takiej pogodzie łączy się to...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV