DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro

„Takiej edycji nigdy wcześniej nie było”. W Starych Jabłonkach zakończyły się Klubowe ME w plażowej piłce ręcznej

Finały Klubowych Mistrzostw Europy w plażowej Piłce Ręcznej. Stare Jabłonki 2018

Węgierski zespół Multichem-Szentendrei w rywalizacji pań oraz hiszpański Balonmano Playa Sevilla wśród panów wygrały Klubowe ME w plażowej piłce ręcznej, rozegrane w Starych Jabłonkach.

Wśród kobiet 4.miejsce zajęła nieformalna reprezentacja Polski, 9. lokatę RedHot Czili Buk, zaś panowie z Juko Piotrków i Petry Płock uplasowali się na 9. i 10. pozycji.

Organizatorzy na brak komplementów nie mogli narzekać, co cieszy dyrektora turnieju Tomasza Dowgiałłę.

00:00 / 00:00

Potwierdzeniem znakomitych ocen, jest wypowiedź obserwatora z ramienia EHF Marco Trespiniego.

To 15. edycja tego turnieju i nigdy wcześniej takiej nie było. Organizacja jest znakomita. Główny stadion nie tylko znacznie przewyższa maksymalne wymogi na ten turniej, ale również spokojnie spełnia standardy turnieju finałowego Mistrzostw Europy. Do tego znakomita okolica. Wszyscy mają zapewnioną rozrywkę. Dla nas bardzo ważnym elementem jest edukacja wśród dzieci. I to także znakomicie zostało tu zorganizowane.

Kapitan rosyjskiej drużyny, która dotarła do czołowej czwórki Roman Kałasznikow (z tych Kałasznikowów 🙂 podkreślał, że turniej był bardzo fajny.

Od przynajmniej 3 lat nie przypominam sobie tak fajnego turnieju. Abstrahując od organizacji, jest jeszcze świetna pogoda. Znakomicie przygotowane boiska. Ten piasek, to najwyższa jakość. Cieszę się z gry tutaj, ponieważ możemy rywalizować naprawdę z najlepszymi z najlepszych, w najlepszych możliwych warunkach.

Autor: M.Świniarski
Redakcja: BSChromy

Więcej w Piłka ręczna, Stare Jabłonki
Mamy półfinał. Team Poland powalczy o medale w Starych Jabłonkach

Mamy to! Team Poland pokonał po dogrywce hiszpański Grupo Llopis BMP Sevilla 2:1 i zagra w niedzielę o medale. Półfinałowe starcie z węgierskim Multichem-Szentendrei N.K.M. o...