Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Taksówki wracają na Pl. Grunwaldzki

Plac Grunwaldzki w Giżycku znowu będzie miał postój taksówek. Dwa lata temu, kiedy rozpoczęła się przebudowa placu, taksówkarze zajęli parking między kościołem ewangelicko-augsburskim a plebanią.

Pomimo, że remont już dawno się skończył taksówkarze nadal parkowali przed kościołem. Na takie rozwiązanie nie godził się proboszcz Krystian Borkowski, ale kierowcy taksówek nie mogli wrócić na poprzednie miejsce. Okazało się, że w nowym projekcie miejskiego placu nie ma miejsca na postój.

Jak powiedziała Radiu Olsztyn burmistrz Giżycka Jolanta Piotrowska, taksówkarze przeniosą się na ulicę Wyzwolenia, później wrócą na Plac Grunwaldzki.

Dodatkowo miasto wspólnie z powiatem będzie musiało oddać 40 tysięcy złotych dotacji z Unii Europejskiej. Ma to związek ze zmianą projektu placu, którego przebudowa była finansowana ze środków europejskich. (dmach/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Giżycko, taxi, postój
Pacjenci sami zdecydują o zmianach

"Najlepszy Szpital - Giżycko". Tak nazywa się pierwsza w Polsce akcja, w której pacjenci decydują o tym co powinno zmienić się w szpitalu. Placówka od dwóch...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV