Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Taniec, muzyka i śpiew. Ulicami Olsztyna przeszli artyści z różnych zakątków świata

Fot. P. Świniarski

Zespoły z Meksyku, Peru oraz Indonezji wystąpiły na scenie olsztyńskiego amfiteatru. Wszystko za sprawą kolejnej edycji Dni Folkloru.

Kultura ludowa wraca do łask, coraz więcej osób interesuje się folklorem i pielęgnuje tradycje.

W Olsztynie rozpoczynają się XXIII Dni Folkloru. To okazja, żeby zobaczyć i posłuchać zespołów z całego świata m.in Meksyku, Serbii, Macedonii, Indonezji, Cypru, Węgier, Peru i Polski. Gospodarzem, jak co roku, jest Stowarzyszenie Kulturalne Zespół Pieśni i Tańca „Warmia”.

Z dziecięcą reprezentację zespołu rozmawiała Kinga Grabowska:

Prezes Stowarzyszenia Kulturalnego Zespołu Pieśni i Tańca WARMIA – Jerzy Kaczorowski obiecuje, że impreza nie zniknie z kalendarza wydarzeń Olsztyna:

Staramy się wybierać najlepiej prezentujące się zespoły. Skoro ludziom się to podoba, dla nas przyjemnością jest to przygotowywać.

00:00 / 00:00

Pogoda nas bardzo zaskoczyła, ponieważ w Peru nie występują takie opady deszczu. Nie zmienia to jednak faktu, że Polska jest piękna. Ludzie są bardzo mili, także czujemy się tu komfortowo

– podkreśla z kolei Nelson Castillo z Peru, który jest pierwszy raz w Polsce.

00:00 / 00:00

Koncert otwarcia Dni Folkloru rozpoczął się dziś o 18. w olsztyńskim amfiteatrze. Pół godziny wcześniej przez Stare Miasto przeszedł korowód wszystkich zespołów. Relacje z tego wydarzenia od 17. na antenie Radia Olsztyn.

Sprawdź program Dni Folkloru.

 

Autor: K.Grabowska/P. Świniarski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Warmia
Warmiński Kiermas Tradycji Dialogu Zabawy w Bałdach. Na trakcie biskupim odsłonięto głaz upamiętniający Jana Olbrachta Wazę

Była to  już 11. edycja imprezy  nawiązującej do tradycji odpustowych na Warmii. Odbyła się na zrekonstruowanym fragmencie dawnego traktu z Warszawy do Lidzbarka Warmińskiego. Według dawnych...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV