Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Taras widokowy, ścianka wspinaczkowa i sala konferencyjna. Zabytkową wieżę ciśnień w Olsztynku czeka gruntowny remont

Ratusz w Olsztynku. Fot. A. Kulik

Za ponad 5 milionów złotych zostanie wyremontowana zabytkowa wieża ciśnień w Olsztynku. W budynku zostanie zamontowana winda, a na najwyższej kondygnacji powstanie taras widokowy.

Zgodnie z umową podpisaną przez Urząd Miejski w Olsztynku z wykonawcą, prace będą kosztowały ponad 5 milionów złotych i zakończą się w ostatnim kwartale tego roku.

Nieczynna od ponad 10 lat wodociągowa wieża ciśnień została zbudowana w 1906 roku. W górnej części obiektu, gdzie obecnie znajduje się betonowy zbiornik na wodę, powstanie taras widokowy. Budynek zostanie wyposażony w wewnętrzną windę, którą będzie można dostać się na szczyt.

Gminny samorząd liczy, że po remoncie wieża stanie się lokalną atrakcją.

Zależy nam, żeby to miejsce ożyło, żeby odwiedzali je turyści. Wieża ma około 30 metrów wysokości, z jej szczytu będzie można oglądać okolice miasta

– powiedziała kierownik referatu inwestycji w olsztyneckim magistracie Beata Pieniak.

Wewnątrz obiektu zaplanowano siedem kondygnacji, przewidziano też ściankę wspinaczkową. Po modernizacji i rozbudowie na dole powstanie sala konferencyjna z zapleczem. Będą odbywać się tam szkolenia i spotkania. Swoją siedzibę będzie miał tam młodzieży klub integracji społecznej. Zagospodarowane zostanie otoczenie budynku, m.in. powstanie parking.

 

 

Autor: PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztynek, pieniądze
Jakie będzie finansowanie szpitali powiatowych? Ich potrzeby i oczekiwania zdominowały posiedzenie konwentu powiatów

W Olsztynie spotkali się starostowie i dyrektorzy szpitali z wicewojewodą, marszałkiem i szefem olsztyńskiego oddziału NFZ. Rozmowy były burzliwe i jak podkreślał starosta olsztyński Andrzej Abako,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV