Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Targi chłopskie w olsztyneckim skansenie

11 Targi Chłopskie w Olsztynku, fot. Leszek Tekielski

Regionalne przysmaki i rzemiosło, pokazy rękodzieła, wystawa sprzętu rolniczego i występy zespołów ludowych – to najważniejsze atrakcje 11 Targów Chłopskich, które odbywają się w Olsztynku.

Do olsztyneckiego skansenu przyjechało ponad 100 wystawców. Nie brakuje rzemiosła i rękodzieła. Królują jednak regionalne kulinaria: pieczywa, wędliny, ryby, sery, owoce i warzywa oraz miody i słodycze. Wystawcom i zwiedzającym pobyt na targach umilą: zespół ludowy „Dybzaki”, Kapela Jakubowa, Aleksandra Obrębska oraz tancerze z Niemiec.

Na jutro (22.09) zaplanowano Dożynki Wojewódzkie. O godzinie 11:30 ruszy korowód dożynkowy, a w samo południe odbędzie się uroczysta msza święta. Podczas święta plonów zostaną wręczone odznaczenia „Zasłużony dla Rolnictwa” i rozstrzygnięty zostanie konkurs na najpiękniejszy wieniec.

Po południu zagra Kapela Śparogi w „czadowo-rockowej odsłonie”, a także zespoły Tabu i Crazy Daisy, które wykonają popularne przeboje polskiej muzyki folkowej. (karp/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztynek, rękodzieło
Eksperci z UNESCO na konferencji w Olsztynku

W Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku rozpoczęła się konferencja dotycząca Konwencji UNESCO w sprawie ochrony niematerialnego dziedzictwa kulturowego. W spotkaniu biorą udział eksperci z Litwy, Holandii,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV