Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Teatr Nowy. W Olsztynie powstała nowa scena teatralna

Teatr Nowy to autorskie przedsięwzięcie Grzegorza Gromka i Michała Wajzera. Fot. A.Kulik

Teatr Nowy to autorskie przedsięwzięcie Grzegorza Gromka, aktora Olsztyńskiego Teatru im. Stefana Jaracza oraz menadżera Teatru Michała Wajzera.

Na początek Nowy Teatr wystawi dramat autorstwa Williama G. Thundera pt. „Uwaga Rozwód”. Przedstawienie o małżeństwie stojącym przed trudną decyzją – sprawą rozwodową. Bohaterami są około czterdziestoletnie osoby, mąż i żona, niegdyś kochające się, które w codzienności zapomniały i o sobie, i o łączącym ich niegdyś uczuciu. Rozwód wydaje się jedynym możliwym i słusznym wyjściem. Czy to małżeństwo uda się uratować? Czy w ogóle jest sens je ratować?

Wystąpią: Marzena Bergmann i Grzegorz Gromek. Jaki ma być ich Nowy Teatr?

00:00 / 00:00

Na scenie nie spotkamy bogatej scenografii i oszałamiających kostiumów. Plany Teatru Nowego są ambitne. Zakładają pokazy wyjazdowe oraz inne spektakle. Do lata planują jeszcze dwie premiery. Nowy Teatr w Olsztynie zainauguruje swoją działalność dziś 23 lutego. Na początek aktorzy zagrają trzy razy, także 24 i 25 lutego. Wszystkie przedstawienia odbędą się w staromiejskiej Galerii Usługa.

Teatr Nowy to autorskie przedsięwzięcie Grzegorza Gromka i Michała Wajzera. Fot. A.Kulik

Autor: A.Kulik
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w teatr, scena, tetr Nowy, Gromek
Grabowski, Janda, Pszoniak i Radziwiłowicz wystąpią na tegorocznych Olsztyńskich Spotkaniach Teatralnych

  To już ostatnie przygotowania do 26. Olsztyńskich Spotkań Teatralnych. W tym roku  na deskach teatru Jaracza zaprezentowane zostaną dzieła Witolda Gombrowicza, Francisa Vebera, czy Sergiusza...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV