Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tegoroczne zbiory kukurydzy pod znakiem zapytania. Nieznani sprawcy niszczą maszyny rolnicze

Fot. Łukasz Węglewski

Policja w Działdowie prowadzi śledztwo w sprawie celowego niszczenia rolnikom kombajnów. Nieznani sprawcy w różnych częściach kraju przywiązują do kolb kukurydzianych przedmioty, które uszkadzają maszyny podczas zbioru upraw.

Spotkało to też trzech rolników z gminy Płośnica – relacjonuje sierżant sztabowy Justyna Nowicka z policji działdowskiej:

Zdarzenia wskazują na świadome działanie sprawców. Tego typu maszyny, sieczkarnie czy kombajny wyposażone są w czujniki metalu. W chwili, gdy na polu znajdzie się jakiś element metalowy, same reagują, wstrzymując pracę. Natomiast elementy, które przytwierdzono do kukurydzy, są nie do wykrycia, ponieważ wykonano je z innych materiałów.

00:00 / 00:00

Policjanci apelują do rolników o zwracanie uwagi na pojazdy zatrzymujące się w pobliżu pól z uprawami kukurydzy oraz wszelkie podejrzane osoby przebywające w ich okolicy. Kto wie coś na temat sprawców lub może pomóc w ich ustaleniu proszony jest o jak najszybszy kontakt z Komisariatem Policji w Lidzbarku, Komendą Powiatową Policji w Działdowie lub najbliższą jednostką policji pod nr 112.

 

Autor: A. Socha
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, rolnictwo, zbiór, kombajn, kukurydza, sieczkarnia, nieszczenie, Justyna Nowicka, sabotaż, kolby kukurydzy
52-latek zaatakował nożem byłą partnerkę. Mężczyzna odpowie za usiłowanie zabójstwa

Po kilkugodzinnych poszukiwaniach został zatrzymany 52-letni mężczyzna podejrzany o usiłowanie zabójstwa byłej partnerki - podała w środę olsztyńska policja. Zatrzymanemu, który zadał kobiecie kilka ciosów nożem,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV