Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tej książki nigdzie nie kupisz. Sprawdź gdzie w Olsztynie są dostępne warmińskie baśnie i legendy

Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie wydała książkę z legendami warmińskimi, która nie trafi do sprzedaży i będzie dostępna tylko dla czytelników biblioteki.

To druga tego rodzaju książka wydana przez miejską bibliotekę w Olsztynie. Książka nosi tytuł „Czytuś w świecie warmińskich baśni”. Tytułowy Czytuś jest maskotką Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. Jego wizerunek zdobi biblioteczne foldery, jest naklejką jaką otrzymują dzieci w bibliotekach.

Przed 4 laty bibliotekarze wydali pierwszą książkę ze swoją maskotką w roli głównej pt. „Czytuś odkrywa tajemnice. Skąd się biorą książki?”. Tekst do tej książki napisały Urszula Witkowska i Iwona Witkowska.

Ciepłe przyjęcie publikacji przez dzieci zachęciło nas do wydania kolejnej książki. Tym razem o tekst zadbała Anna Mikita, a ilustracje ponownie przygotował Kamil Iwańczyk

– poinformowała biblioteka, która zaprezentowała zbiór warmińskich legend opracowanych tak, by były one atrakcyjne dla najmłodszych czytelników.

Dzieci w towarzystwie Czytusia poznają m.in. warmińskie duchy: Kłobuki, Barstuki, Topniki, Smętki oraz popularne w lokalnych legendach opowieści o Łynie i Pustelniku.

Książki „Czytuś w świecie warmińskich baśni” nie będzie można kupić, natomiast będzie można ją wypożyczyć w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie.

Autor: PAP
Redakcja: P.Karpiszen/B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w książka, biblioteka, baśnie, legendy
Teka historyczna na jubileusz Gołdapi. Rodzinne pamiątki mogą pomóc w opracowaniu dziejów miasta i jego mieszkańców

Rok 2020 będzie wyjątkowy dla Gołdapi obchodzącej 450-lecie nadania praw miejskich. Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna przygotowuje Gołdapską Tekę Historyczną. Będzie to 20 kart formatu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV