Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ten wynik robi wrażenie. Autokar miał przekręcony licznik o pół miliona kilometrów

Fot. Adobe Stock

Policjanci drogówki zatrzymali w Pogorzeli w gminie Gołdap kierowcę autobusu rejsowego za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 19 kilometrów.

Jednak jego problemy zaczęły się, gdy policjanci zauważyli, że autokar ma „przekręcony” licznik – mówi młodszy aspirant Anna Barszczewska z gołdapskiej policji.

Funkcjonariusze podczas kontroli korzystając z przysługujących im od tego roku uprawnień, sprawdzili także aktualny stan drogomierza. Po weryfikacji w policyjnym systemie okazało się, że stan licznika jest zaniżony o prawie pół miliona kilometrów. Policjanci wyjaśniają teraz, jak doszło do zmiany wskazań drogomierzy i kto jest za to odpowiedzialny.

Wcześniejszy wpis ze stacji diagnostycznej z grudnia 2019 roku wykazywał, że autobus przejechał prawie 914 tys. kilometrów. W chwili policyjnej kontroli było to już zaledwie blisko 445 tys.

Zgodnie z nowymi przepisami sprawcy „przekręcenia” licznika grozi do 5 lat więzienia.

Autor: A. Socha
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, autokar, przekręcony licznik
Znamy przyczyny wypadku autobusu rejsowego jadącego z Bartoszyc do Kętrzyna. Kilka osób zostało rannych

Urwanie się drążka kierownicy doprowadziło do wypadku autobusu jadącego z Bartoszyc do Kętrzyna. Przed południem we wsi Dębówko koło Bartoszyc autobus zjechał z drogi do rowu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV