Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Terytorium oswojone” oraz „Tam gdzie sowy śpią” w Galerii Sztuki BWA

Tam gdzie sowy śpią, fot. A. Kulik


Wystawa „Terytorium oswojone” Natalii Bażowskiej w Galerii Sztuki BWA powstała z inspiracji przyrodą, bliskością zwierząt, tęsknotą za „utraconym rajem”.

„Obecność i fizyczna bliskość, cielesne doświadczanie świata, jest ekwiwalentem językowego sposobu komunikacji i budowania wzajemnych relacji”

– mówi Natalia Bażowska.
Kuratorka wystawy Małgorzata Bojarska-Waszczuk podkreśla, że warunkiem niezbędnym do takiego opisania świata są: wiedza, wrażliwość, współczucie i wszystkie zmysły.

00:00 / 00:00
Natalia Bażowska jest doktorem psychiatrii i absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Od 2011 roku zajmuje się wyłącznie sztuką, ale wykorzystuje w swoich pracach również wiedzę medyczną. Jest autorką kilkunastu wystaw indywidualnych w kraju, m.in. w Zachęcie oraz zagranicą w Madrycie, czy w San Sebastian. Wystawa „Terytorium oswojone” będzie czynna do 16 września.

Prace dwojga artystów z Krakowa, Marioli Wawrzusiak i Rafała Borcza, na wystawie zatytułowanej „Tam gdzie sowy śpią” w Galerii Sztuki BWA biorą swój początek w wielkim szacunku dla natury: czasem łagodnej, czasem bezwzględnej.

„Inspiracją i ważną częścią życia dla pary krakowskich artystów jest bieszczadzki las”

– mówi kurator wystawy Marcin Bienenda

00:00 / 00:00
Mariola Wawrzusiak i Rafał Borcz są wykładowcami Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i autorami wielu wystaw indywidualnych w kraju i zagranicą. Ich olsztyńską wystawę „Tam gdzie sowy śpią” można oglądać do 30 września.

Autor: A. Kulik
Redakcja: P. Świniarski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kultura
Festiwal Varmia Musica

W Lidzbarku Warmińskim trwa Festiwal Varmia Musica. W wielkim refektarzu Zamku Biskupów Warmińskich każdego dnia o godzinie 19 rozpoczyna się koncert muzyki dawnej w wykonaniu znakomitych...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV