Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Testy nie potwierdziły koronawirusa u funkcjonariuszy KAS, którzy przebywali na kwarantannie

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Funkcjonariusze Izby Celno-Skarbowej w Olsztynie, którzy byli w kwarantannie po likwidacji nielegalnej przetwórni tytoniu w Mrągowie nie są chorzy na COVID-19.

W izolacji pozostawało 14 celników. Testy nie potwierdziły u nich koronawirusa. Jak poinformował Janusz Dzisko, warmińsko-mazurski państwowy wojewódzki inspektor sanitarny, wszystkie wyniki są ujemne. Minął już połowiczny okres kwarantanny i jest możliwość, aby urzędnicy KAS wrócili do pracy.

Przypomnijmy, 12 maja celnicy wykryli w jednym z zakładów przemysłowych w Mrągowie ponad 2 tony nielegalnego suszu i krajanki tytoniowej. Zatrzymali dwóch mężczyzn, z których jeden, jak się później okazało, był zakażony koronawirusem. Ponieważ po zakończonej akcji funkcjonariusze mieli kontakt z innymi celnikami, olsztyński sanepid zdecydował o kwarantannie 14 pracowników jednostki. Zakażony mężczyzna trafił do szpitala.

Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w KAS, koronawirus, kwarantanna
Prawie 170 wniosków o łamanie kwarantanny trafiło do sądów. Najwięcej pracy mają sędziowie w Szczytnie, Olsztynie i Mrągowie

Do sądów rejonowych okręgu olsztyńskiego wpłynęło 167 wniosków policji o ukaranie osób obwinionych o niestosowanie się do ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa. Do sądów wpłynęło również...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV