Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tłumy kibiców na polsko-rosyjskiej granicy. W pierwszym mundialowym meczu w Kaliningradzie Chorwacja pokonała Nigerię

Fot. IAS Olsztyn

Wieczorem  w Kaliningradzie rozegrany został pierwszy mundialowy mecz, dlatego polsko-rosyjską granicę od kilku dni przekraczało rekordowo dużo kibiców.

To przede wszystkim Chorwaci, Polacy i Niemcy, ale także pojedyncze osoby z Nigerii, Argentyny, Stanów Zjednoczonych, Japonii, Białorusi, Chin, Kolumbii, Serbii, Australii, Meksyku i Danii.

Od północy do godziny 14 do Rosji zostało odprawionych  prawie 2900 kibiców z kartą Fan ID. Od 4 czerwca do wczoraj do Rosji wyjechało ponad 26oo osób. Straż graniczna odprawiła w tym czasie 712 samochodów osobowych.

– Aby usprawnić odprawę, jeden z pasów wjazdowych do Polski został na kilka godzin zamieniony na wyjazdowy – informuje rzecznik Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej kpt. Mirosława Aleksandrowicz.

Dziś najwięcej kibiców przekroczyło drogowe przejście w Grzechotkach – ponad 2020, w Gronowie prawie 530, w Bezledach – niemal 300 i w Gołdapi – 24 osoby.

Pierwszy mecz grupy D w Kaliningradzie zakończył się zwycięstwem Chorwacji z Nigerią 2:1. Kolejne mecze w tym mieście będą 22 czerwca. Wtedy zagrają Serbia i Szwajcaria, 25 czerwca – Hiszpania – Maroko i 28 czerwca Anglia zmierzy się z Belgią.

 

Autor: K.Kantor
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kaliningrad, mundial, straż graniczna
Pierwsi kibice pojawiają się na przejściu granicznym w Grzechotkach

Pierwszy mecz Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Kaliningradzie zostanie rozegrany w sobotę między Chorwacją a Nigerią. Pierwsi kibice z Chorwacji zostali po południu odprawieni na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV