Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tłumy podczas targów rolniczych Mazurskie Agro Show w Ostródzie

Fot. A. Podbielska

Po raz czwarty do Ostródy zjechali  wystawcy i rolnicy, którzy uczestniczyli w ten weekend w Mazurskim Agro Show – największym tego typu wydarzeniu w północno-wschodniej Polsce.

Wynegocjowanie jak najlepszych ram finansowych do 2027 roku, wzrost opłacalności produkcji rolnej oraz m.in. wprowadzenie obowiązkowego e-wniosku o przyznanie płatności. To najważniejsze cele na bieżący i przyszły rok dla resortu rolnictwa – powiedział w Ostródzie minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel:

Jeśli chodzi o wspólną politykę rolną, to w maju/czerwcu będą ogłoszone koperty finansowe dla poszczególnych państw. Liczymy na kopertę co najmniej równą. Nowa jakość w programowaniu – dotychczas mieliśmy program rozwoju obszarów wiejskich, teraz będzie dla danego państwa plan strategiczny. Będą tylko ustalone cele na poziomie Unii Europejskiej, mierniki. Do tego mamy przygotować programy.

Fot. A. Podbielska

Według organizatorów do Ostródy mogło przyjechać ponad 200 wystawców reprezentujących czołowe marki krajowych i zagranicznych maszyn i urządzeń rolniczych. Targi cieszyły się także dużym zainteresowaniem osób odwiedzających – w zeszłym roku  Expo Mazury odwiedziło kilkadziesiąt tysięcy osób.

Po prezentacji maszyn rolniczych, zwiedzający mogli się zapoznać  z ofertą hodowców roślin i zwierząt. Wśród wystawców byli także przedstawiciele różnych agencji rolniczych, którzy podpowiadali jak m.in. pozyskać pieniądze na kupno maszyn.

Przez cały dzień, na antenie Radia Olsztyn trwały relacje z targów. Marek Lewiński rozmawiał z  gośćmi. Marcina Kazimierczuka z warmińsko – mazurskiej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, pytał, jak znaleźć dofinansowanie na takie maszyny, które można obejrzeć w Ostródzie.

Posłuchaj rozmowy z doktorem Marcinem Kazimierczukiem

00:00 / 00:00

Źródło: www.agroshow.eu
Autor: M. Lewiński/A. Podbielska/M.Świniarski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rolnictwo, Mazurskie Agro Show
Czy rolnik na Warmii i Mazurach jest potęgą?

Gościem "Debaty gospodarczej" był rolnik, społeczny prezes Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej Jan Heichel. Program prowadził Leszek Cimoch. Jan Heichel gospodarzy na 80 ha, jest producentem mleka, ma...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV