Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tłumy wiernych przeszły ulicami Olsztyna w procesji Bożego Ciała [ZDJĘCIA, WIDEO]

Ponad tysiąc wiernych uczestniczyło w procesji Bożego Ciała w Olsztynie. Uczestnicy przeszli spod Katedry Św. Jakuba do czterech ołtarzy.

Przed jednym z nich arcybiskup Józef Górzyński mówił o atakach na wiarę chrześcijańską. Metropolita warmiński wskazywał na rolę chrześcijan w rozwoju cywilizacji.

Arcybiskup Górzyński podkreślił również, że wiara w Boga pozwala nam oswoić coraz bardziej skomplikowany świat doczesny.

W homilii  wspomniał o roli święta Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.

Odwieczny Bóg wkracza w naszą doczesność. Nie dziwi zatem, że ci, którzy w eucharystię wierzą i w niej uczestniczą, pragną swojej wierze dać jak najokazalszy wyraz. Stąd nasze procesje Bożego Ciała z ich okazałością

– mówił abp Górzyński.

Tradycyjne, cztery ołtarze zbudowano: na starym mieście, na schodach ratusza, na placu Xawerego Dunikowskiego oraz przy kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Do centralnej procesji Bożego Ciała w Olsztynie dołączyło pięć innych parafii (Chrystusa Króla, NMP Królowej Polski, NSPJ, Świętego Józefa i Świętego Wojciecha). Oprócz głównej uroczystości procesje odbywały się jeszcze w 10 innych parafiach stolicy województwa.

Posłuchaj relacji Marka Lewińskiego

Autor: B. Gajlewska/M. Lewiński
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, Boże Ciało, procesja
Boże Ciało na Warmii i Mazurach. Relacjonowaliśmy procesje w Ełku i Elblągu

Procesje Bożego Ciała przeszły ulicami wszystkich miejscowości Warmii i Mazur. W Elblągu procesje Bożego Ciała odbyły się w dziesięciu parafiach. Jednak główne uroczystości miały miejsce w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV