Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

To będą inne obozy niż do tej pory. Caritas szuka doświadczonych opiekunów na kolonie

Fot. archiwum Radia Olsztyn

Prawie 300 dzieci z terenu archidiecezji warmińskiej spędzi tegoroczne wakacje na obozach organizowanych lub dofinansowanych przez Caritas.

Jak mówi dyrektor Caritas Archidiecezji Warmińskiej ksiądz Paweł Zięba, tegoroczne obozy będą jednak nieco inne niż poprzednie. Wypoczynek będzie się odbywał w reżimie sanitarnym. Dzieci więcej czasu spędzą stacjonarnie, bez wyjazdu na wycieczki krajoznawcze.

Będą to wyjazdy, na których będziemy się skupiać na tym żeby być razem z dziećmi, żeby zapewnić im czas i edukację  przez zabawę i przy okazji ich czegoś nauczyć. Mniej będzie wycieczek.

Caritas czeka także na chętnych, którzy chcieliby zostać opiekunem na takich koloniach. Apel kierowany jest szczególnie do nauczycieli.

Więcej czasu spędzamy na miejscu, dlatego jest nam potrzebnych więcej osób, które będą  oferowały dzieciom ciekawy program i dobrą zabawę. Liczymy na nauczycieli, którzy mają wakacje  i chętnie wyjadą z dziećmi.

W koloniach organizowanych przez Caritas Archidiecezji Warmińskiej co roku uczestniczą dzieci w wieku od 6 do 12 lat.
Autor: I.Malewska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dzieci, młodzież, nauczyciel, Caritas, obóz, wakacje, kolonia, opiekun
Bliższe Spotkania – 01.07.2020 r.

Co zrobić ze zwierzęciem w czasie wakacji? Jak bezpiecznie spędzić wypoczynek? I dlaczego kask jest niezbędnym atrybutem podczas rekreacji? M.in. na te pytania - wraz z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV